Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Urban: Teraz musimy przełożyć naszą grę na mecz

Katarzyna Urban: Teraz musimy przełożyć naszą grę na mecz

fot. archiwum

Katarzyna Urban w tym sezonie została przez szkoleniowca dąbrowskiej drużyny przestawiona na pozycję libero. - Jest to dla mnie duże wyzwanie, na pewno większa odpowiedzialność i presja, ale pracuję nad sobą i mam nadzieję, że da to efekty - mówi.

Rodowita dąbrowianka dopiero od końcówki listopada i meczu z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała występuje na boisku jako libero. – Jest to dla mnie dość duża zmiana. Do tej pory na boisku pojawiałam się sporadycznie, raczej zadaniowo na zagrywkę. Od tego roku powoli wprowadzano mnie w tę rolę i teraz regularnie na treningach trenuję jako libero i ze względu na potrzebę drużyny trener podjął decyzję, że będziemy z Krysią Strasz grały na dwie libero – ja jako wchodząca do przyjęcia, a Krysia do obrony. Przebywanie na boisku w większym wymiarze to dla mnie duża zmiana, początki były ciężkie, ale myślę, że z czasem się wszystko unormuje i będziemy z Krysią się uzupełniać. Jest to dla mnie duże wyzwanie, na pewno większa odpowiedzialność i presja, ale pracuję nad sobą i mam nadzieję, że da to efekty – zapewnia Katarzyna Urban.

Przed dąbrowiankami ciężkie mecze z Chemikiem Police, Impelem Wrocław, PGE Atomem Treflem, Developresem Rzeszów oraz starcia w Pucharze CEV z Galatasaray Stambuł. Libero MKS-u wierzy, że zespół jest na dobrej drodze do osiągania pozytywnych wyników w każdym spotkaniu. – Cel jest jeden. Zawsze wychodząc na boisko, gramy po to, żeby wygrać, niezależnie kto stoi po drugiej stronie siatki. Oczywiście szacunek do przeciwnika mamy zawsze i zdajemy sobie sprawę, że są to bardzo dobre drużyny, ale my naprawdę solidnie przepracowałyśmy ostatni czas i super to wygląda na treningach. Teraz musimy przełożyć naszą grę na mecz. Wierzymy w siebie i w to, że ta runda będzie dla nas udana – przyznaje.

W sobotę do Dąbrowy Górniczej zawita niepokonany dotąd mistrz Polski, Chemik Police. Dąbrowianka marzy o sprawieniu niespodzianki. – Fakt jest taki, że do tej pory nikt nie zdołał wygrać z Chemikiem. Życzyłabym sobie i całej drużynie, żeby w tę sobotę nastąpiło przełamanie, w którym zaprezentujemy dobrą siatkówkę i radość z gry – mówi. Po meczu z Chemikiem, już w najbliższą środę, siatkarki Tauronu Banimexu zmierzą się w 1/4 finału Pucharu CEV z Galatasaray Daikin Stambuł. – Wiemy, że to jest bardzo dobry zespół, z wieloma doświadczonymi zawodniczkami. Sztab szkoleniowy przygotowuje nam rozpiskę taktyczną, ale na razie wszystkie przygotowania skierowane są na Chemika Police – stwierdza libero dąbrowskiego zespołu.Katarzyna Urban opowiada też o swojej przyjaźni z drugą libero MKS-u, Krystyną Strasz. – O Krysi mogłabym napisać esej. Krysia jest dla mnie jak przyjaciółka i siostra, której nie mam. Zawsze mogę na nią liczyć zarówno poza boiskiem, jak i na treningach oraz w meczach. Wiadomo, że Krysia od zawsze gra na libero i bardzo mi pomaga w tym, żebym i ja mogła się przestawić na tę pozycję. Bardzo doceniam jej rady i wskazówki. Na meczu nie pozwala mi się denerwować, schodząc każdorazowo z boiska dopinguje, wspiera i podpowiada. Wiadomo, że to dopiero piąty mecz, który zagrałam w większym wymiarze. Krysia bardzo mi pomaga obchodzić się ze stresem boiskowym i gdy w meczu z Budowlanymi Łódź nie poradziłam sobie za dobrze, weszła i zagrała pięknie w każdym elemencie. Większość się z nas śmieje, że my wszystko robimy razem. Mamy takie same pieski, razem odbijamy w parze, na wyjazdach jesteśmy ze sobą w pokoju, razem gotujemy, nawet jak nas drobne kontuzje dopadają, to też nas to samo boli. I w sumie rzeczywiście tak jest, że my naprawdę robimy wszystko razem, niczym boiskowe bliźniaki. Mam nadzieję, że to się nie zmieni i zawsze będziemy się wspierać – mówi libero dąbrowianek.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved