Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Bełcik chce wrócić na boisko już w sobotę

Izabela Bełcik chce wrócić na boisko już w sobotę

fot. Mariusz Federowicz

Kapitan Atomu Trefl Sopot Izabela Bełcik przygotowuje się do pojedynku z wrocławiankami, choć nie do końca jest jeszcze zdrowa. - Z każdym dniem jest lepiej. Czuję się lepiej. Coraz więcej mogę na treningach - mówi rozgrywająca sopocianek.

Bełcik urazu nabawiła się na jednym z treningów, przygotowując się do wyjazdowego pojedynku z mistrzyniami Polski – Chemikiem Police. W tym starciu zastąpić ją musiała Anna Kaczmar, ale sopocianki przegrały w nim bez wygrania nawet partii. – Urazu nabawiłam się na treningu. Wystartowałam do piłki i poczułam naciągnięcie w łydce. Nie mogłam ustać na nodze. Tak zareagował organizm. Troszkę się przestraszyliśmy. Ale z każdym dniem jest coraz lepiej. Spędzam dziennie po cztery godzinny na rehabilitacji. Mam nadzieję, że to jedynie naciągnięcie mięśnia – wyjaśniła w Dzienniku Bałtyckim Izabela Bełcik. Jej zmienniczka w spotkaniu w Policach zdobyła dla drużyny dwa punkty – jeden blokiem, drugi kiwką. Kaczmar próbowała punktować z drugiej piłki trzykrotnie. Ciężar gry w tym meczu próbowały wziąć na siebie Kaczmar i Zaroślińska, ale policzanki po pewnym czasie znalazły na nie sposób w bloku.

Uraz na szczęście nie jest bardzo poważny, a kapitan sopockiej drużyny stara się powrócić do gry już w najbliższym spotkaniu. – Na początku, jak zupełnie nie mogłam chodzić, to trenerzy zorganizowali mi krzesełko i odbijałam piłki do koleżanek. Raz do przodu, raz do tyłu. Potem robiłam to już stojąc w miejscu. Z każdym dniem jest lepiej. Czuję się lepiej. Coraz więcej mogę na treningach. Stuprocentowej formy jeszcze nie ma. Robię wszystko, aby zdążyć na mecz z Impelem. Nasi fizjoterapeuci też. Trenerzy mnie nie naciskają, abym nie zrobiła sobie krzywdy – przyznała Bełcik. W Sopocie zapowiada się ciekawe spotkanie, w pierwszym pojedynku, w którym Trefl zmierzył się z Impelem, triumfowała ekipa z Trójmiasta, ale dopiero w tie-breaku.

źródło: Dziennik Bałtycki, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved