Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet wznawia rozgrywki w nowym roku

I liga kobiet wznawia rozgrywki w nowym roku

fot. archiwum

Po trzytygodniowej przerwie wracają na parkiety zespoły I ligi kobiet. W 14. kolejce szczególnie ciekawie zapowiadają się mecze w Gorlicach i Jastrzębiu-Zdroju. Spotkanie pomiędzy SMS-em Szczyrk a Budowlanymi Toruń zostanie rozegrane dopiero w środę.

Od 20 grudnia trwała przerwa świąteczno-noworoczna w rozgrywkach I ligi kobiet. Siatkarki rywalizujące na zapleczu ekstraklasy w najbliższą sobotę powrócą na parkiety i znów zaczną walczyć o ligowe punkty. Lider z Sulechowa zagra z Karpatami w Krośnie i chociaż jest zdecydowanym faworytem tej konfrontacji, to jednak nastroje w Zawiszy dalekie są od dobrych. Wszystko przez zamieszanie organizacyjne i zmniejszenie miejskiej dotacji – wiadomo już, że Zawisza spokojnie dokończy sezon, jednak nie wiadomo, co będzie z klubem dalej. Zawiszanki z pewnością będą chciały udowodnić, że zawirowania te nie wpływają na ich grę i utrzymać fotel lidera. W środę sprawdziły się w meczu pucharowym z Budowlanymi Łódź i chociaż poległy, to jednak postawiły się znacznie silniejszemu zespołowi z ekstraklasy.

Na potknięcie Zawiszy liczy Łódzki Klub Sportowy, który swoje spotkanie rozegra w Mysłowicach. Łodzianki również grały w środę w Pucharze Polski i mimo osłabienia były o krok od wyeliminowania z tych rozgrywek Pałacu Bydgoszcz. Teraz jednak łodzianki muszą skupić się na rozgrywkach ligowych. Do składu powróciła już kontuzjowana na początku sezonu Joanna Sałyga, w meczu pucharowym oszczędzana była Aleksandra Filip, jednak mecz z Silesią Volley z pewnością nie będzie dla podopiecznych Macieja Bartodziejskiego spacerkiem. Mysłowiczanki grają o wiele lepiej niż na początku sezonu i mogą być groźne dla każdego. – Pod koniec rundy odnieśliśmy trzy zwycięstwa, a co najważniejsze – nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej. To oczywiście napawa optymizmem i nasz cel, czyli walka o „ósemkę”, staje się bardziej realny – twierdzi trener Silesii Volley, Rafał Kalinowski.

Ciekawie zapowiada się spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju, w którym podopieczne trenera Jarosława Bodysa podejmować będą zespół z Murowanej Gośliny. W pierwszym meczu tych drużyn po tie-breaku wygrała drużyna prowadzona przez Piotra Sobolewskiego i teraz jastrzębianki będą chciały się rywalkom zrewanżować. Oba kluby dzieli w tabeli różnica pięciu punktów, a ewentualna wygrana dałaby drużynie z Murowanej Gośliny większy komfort przed ostateczną walką o play-off. Ciekawie może być również w Gorlicach, gdzie Joker zagra z Ekstrimem. W Świeciu górą był Ekstrim i teraz zespół ze Świecia stanie przed szansą na rewanż. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, ale gorliczanki mają cztery punkty więcej. – Trzeba jednak się liczyć z tym, że druga część sezonu jest zawsze trudniejsza. Nikt nas już nie zlekceważy i do meczów z nami rywale będą się dobrze przygotowywać – twierdzi skrzydłowa Ekstrimu, Magda Żochowska.W derbach Mazowsza Nike Węgrów podejmować będzie warszawską Spartę. Biorąc pod uwagę pozycję w tabeli i dotychczasowe wyniki obu zespołów, to gospodynie będą zdecydowanym faworytem tego spotkania. Ewentualna wygrana pozwoli podopiecznym trenera Roberta Kupisza coraz pewniej myśleć o udziale w I rundzie play-off, dla Sparty z kolei porażka może oznaczać koniec marzeń o „ósemce” i początek przygotowań do meczów o utrzymanie. Spotkanie SMS-u PZPS Szczyrk z trzecim w tabli zespołem Budowlanych Toruń zostało przełożone na środę w związku z udziałem uczennic SMS-u i reprezentantek Polski w turniejach kwalifikacyjnych kadetek. W tym meczu każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo torunianek może być odebrany jako spora niespodzianka.

Zobacz również:
Zestaw par 14. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved