Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Zuzanna Czyżnielewska: Wygrana wiele znaczy dla naszej psychiki

Zuzanna Czyżnielewska: Wygrana wiele znaczy dla naszej psychiki

fot. Cezary Makarewicz

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz po 5-setowym spotkaniu wyeliminowały z rozgrywek Pucharu Polski ŁKS Łódź. - Myślę, że ta wygrana bardzo wiele znaczy dla naszej psychiki i jeszcze bardziej zmotywuje nas do dalszej pracy - przyznała po meczu Zuzanna Czyżnielewska.

Przełamałyście się po serii porażek i choć nie był to mecz ligowy, to na pewno takie zwycięstwo było wam potrzebne…

Zuzanna Czyżnielewska:Ten mecz był dla nas bardzo ważny. Co prawda nie zaczęłyśmy go najlepiej, początek nie ułożył się po naszej myśli. Jednak tak jak powiedział nam trener, końcówka to była nasza gra. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, nawet nie tak bardzo istotne jest, w jakim stylu je odnieśliśmy czy za ile punktów. Ważne, że jest ta wygrana, myślę, że ona bardzo wiele znaczy dla naszej psychiki i jeszcze bardziej zmotywuje nas do dalszej pracy.

Widać było, że w pewnych momentach I-ligowe boisko nieco utrudniało wam odnalezienie się na parkiecie…– Tak, ale nie można tutaj zganiać na boisko czy na piłki. Każdy ma takie same warunki, łodzianki również. Nie chciałyśmy na to zwracać uwagi, bardziej koncentrowałyśmy się na własnej postawie, grze. Na tym, by ona dobrze wyglądała zależało nam najbardziej. Tak jak powiedziałam, na początku wiele rzeczy nam nie wychodziło, ale później wróciłyśmy do lepszej gry i jesteśmy zadowolone z końcowego rezultatu.

Może to właśnie Puchar Polski będzie dla was pewnego rodzaju trampoliną? Kolejni rywale, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czy Legionovia to również zespoły, z którymi możecie powalczyć…

– Dla nas każdy mecz i każdy set jest na wagę złota. W każdym meczu zdobywamy doświadczenie. Nam najbardziej zależy na tym, by po naszej stronie wszystko wyglądało dobrze, na przeciwnikach nie skupiamy się na razie aż tak bardzo. Choć oczywiście wiadomo, że mamy przygotowaną taktykę i ustawiamy swoją grę pod danego rywala. Trener również cały czas powtarza nam, że najważniejsze jest to, by ta nasza gra „zaskoczyła”. Miejmy nadzieję, że tak będzie i będzie to szło ku lepszemu.

Jakie zmiany wprowadził na treningach Adam Grabowski?

– Treningi wyglądają podobnie. Nie chcę tutaj wchodzić w jakieś porównania. My ciężko pracujemy dalej, nie skupiamy się na ew. zmianach czy zawirowaniach w naszym klubie. Chcemy się rozwijać, zdobywać doświadczenie, wygrywać jak najwięcej meczów, bo to jest w tym momencie dla nas niezbędne. Dzięki temu możemy czerpać większą satysfakcję z tego, co robimy na treningach.

Dzisiaj rywalki zaskoczyły was brakiem nominalnej rozgrywającej na boisku. Czy trudno było wam przygotować się do meczu z I-ligowym rywalem?

– Tak, my tak do końca wcześniej o tym nie wiedziałyśmy. Zobaczyłyśmy tę zmianę dopiero, gdy rywalki wyszły na boisko. Jak widać, siatkarki ŁKS-u świetnie sobie poradziły w tej sytuacji. To są ograne zawodniczki, w większości na pewno bardziej doświadczone od nas. My pokazałyśmy, że walecznością i determinacją można z nimi wygrać.

W lidze waszym następnym przeciwnikiem są bielszczanki. Skupiacie się na tym, kto stoi po drugiej stronie siatki, czy raczej staracie się o tym nie myśleć?

– Oczywiście, że tak, bo zawsze przygotowujemy taktykę pod danego przeciwnika. Jedziemy do Bielska i rzeczywiście będzie to dla nas ważny mecz, zresztą każdy mecz ligowy jest dla nas teraz istotny. Mamy nadzieję, że przeciwstawimy się rywalkom, powalczymy i zaprezentujemy się z dobrej strony.

Zamknięcie Orlen Ligi daje wam pewnego rodzaju komfort?

– My się tym nie zajmujemy, nie myślimy o tym. Dla nas, tak jak już powiedziałam, najbardziej potrzebny jest czas spędzony na boisku i wygrane. Musimy nauczyć się stawiać taką kropkę nad i. Nieraz zdarzyła się taka sytuacja, że prowadziłyśmy w danym secie, a końcówka nam nie wychodziła. Chcemy to zmienić i wygrywać kolejne spotkania.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved