Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Sebastian Pawlik: Będziemy faworytem, ale…

Sebastian Pawlik: Będziemy faworytem, ale…

fot. archiwum

Już w sobotę reprezentacja Polski kadetów rozpocznie walkę w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Wydaje się, że biało-czerwoni są faworytem zmagań na Słowacji, ale plany sztabowi szkoleniowemu ostatnio pokrzyżowały kontuzje atakujących.

Już w weekend reprezentacja Polski kadetów weźmie udział w kwalifikacjach do mistrzostw Europy, w których jej rywalami będą Słowacy oraz Białorusini. Jednym z ostatnich etapów przygotowań do turnieju, który rozegrany zostanie na Słowacji, były trzy sparingi z fińskimi rówieśnikami. Skandynawowie jednak nie zawiesili biało-czerwonym zbyt wysoko poprzeczki, bowiem wszystkie pojedynki przegrali 0:4, a zaledwie w pięciu setach zdołali dobrnąć do granicy 20 punktów. – Pierwszy raz widziałem ten zespół rok temu. Wówczas zrobił on na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Raczej rzadko się zdarza, że Finowie mają tak dobre warunki fizyczne do uprawiania siatkówki, a ten rocznik ma je bardzo dobre. W sierpniu wydawało mi się, że może to być zespół, który będzie się liczył w rywalizacji w tej kategorii wiekowej. Ale od tamtego czasu nasza przewaga nad przeciwnikami wzrosła dzięki temu, że nasi chłopcy grają w I lidze – powiedział Sebastian Pawlik, trener reprezentacji Polski kadetów.

Plany biało-czerwonym pokrzyżowały urazy, których w trakcie wtorkowego treningu nabawili się dwaj atakujący. Michał Moniak skręcił kostkę, a Jakub Ziobrowski złamał kość śródręcza. W dwunastce zastąpili ich Jakub Rybicki i Damian Domagała. Mimo złośliwości losu polscy kadeci na Słowację jadą po awans do mistrzostw Europy. – Będziemy starali się wypełnić lukę po kontuzjowanych zawodnikach. Pewnie w stu procentach nam się to nie uda, bo ciężko będzie nam znaleźć tak skutecznie grających zmienników. Aczkolwiek na pewno sobie poradzimy – podkreślił Pawlik. Uważa on, że jeśli Polakom nie przytrafi się chwila słabości, to nie powinni mieć oni problemów z wywalczeniem przepustek na czempionat Starego Kontynentu. – Wydaje mi się, że będziemy faworytami tego turnieju. Ale przed jego zakończeniem nie można przesądzać wyników, tym bardziej że jest to taka kategoria wiekowa, w której wszystko się może wydarzyć. Jeśli jednak nie zabraknie nam koncentracji, to uważam, że uda nam się zakwalifikować do mistrzostw Europy – zakończył szkoleniowiec biało-czerwonych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved