Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Cypryjki rozpoczęły przygotowania do MŚ juniorek

Cypryjki rozpoczęły przygotowania do MŚ juniorek

fot. archiwum

Przed reprezentacją Cypru jedno z historycznych wydarzeń, bo jako gospodarz zagra w mistrzostwach świata juniorek. Już od stycznia rozpoczęła przygotowania do tego turnieju, a w pierwszym ich etapie ograła dwukrotnie rówieśniczki z Grecji.

Reprezentacja Cypru nie odnosiła nigdy większych sukcesów ani na europejskiej, ani na międzynarodowej arenie. Medale zdobywała jedynie w mistrzostwach Europy małych państw oraz igrzyskach małych państw Europy. W obu turniejach biorą udział kraje zrzeszone w Federacji Małych Państw. W tym roku dojdzie do historycznego wydarzenia na Cyprze, bowiem będzie on gospodarzem mistrzostw świata juniorek. – Bycie organizatorem takiej imprezy jest dla nas wielkim zaszczytem. Będzie to dla nas wielkie wyzwanie, ale pokazaliśmy już, że możemy przeprowadzić duże imprezy, organizując turnieje siatkówki plażowej w ciągu ostatnich kilku lat – podkreślił prezes Cypryjskiej Federacji Siatkówki, Damianos Hadidamianou.

Dla Cypryjek udział w mistrzostwach świata juniorek będzie zupełnie nowym doświadczeniem i pozwoli im zetknąć się z rówieśniczkami prezentującymi różny poziom siatkarskiego rzemiosła. – Będzie to dla nas ogromne wyzwanie, ale jesteśmy zdeterminowane, aby ciężko pracować przez cały rok i pokazać dobrą siatkówkę – powiedziała rozgrywająca reprezentacji Cypru, Ioanna Leonidou.

Od początku roku Cypryjki zaczęły przygotowania do czempionatu globu. W ich pierwszej fazie dwukrotnie zmierzyły się z greckimi rówieśniczkami, które przygotowują się do europejskich kwalifikacji do mistrzostw świata. W meczach, które odbyły się w Agros i Limassol, dwukrotnie po tie-breaku lepsze okazały się gospodynie. które nigdy wcześniej nie wygrały z siatkarkami z Hellady w tej kategorii wiekowej. – Mimo braku dwóch podstawowych zawodniczek, zespół gorliwie, cierpliwie i wytrwale dążył do celu, ale najważniejsza była pasja, dzięki której osiągnęliśmy sukces w tych meczach. Szczególnie zadowolony jestem z drugiego zwycięstwa, bo udało nam się wrócić do gry z 0:2 i 11:16 – skomentował Petros Patsias. Zyskaliśmy bardzo cenne doświadczenie. Fragmentami prezentowaliśmy dobrą siatkówkę, co sprawiło, że jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego obecnego przygotowania – dodał Manolis Roumeliotis, który poprowadzi Greczynki w mistrzostwach świata.źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved