Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Agnieszka Wołoszyn: Chwała trenerowi, że zdołał wszystko posklejać

Agnieszka Wołoszyn: Chwała trenerowi, że zdołał wszystko posklejać

- Gdybyśmy wygrały 2. seta, to mecz rozstrzygnąłby się na naszą korzyść - mówi po spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz Agnieszka Wołoszyn, atakująca ŁKS-u, która wcieliła się w rolę rozgrywającej. Łodzianki przegrały 2:3 i odpadły z PP.

Siatkarki ŁKS-u to beniaminek I ligi, dlatego w meczu z ekstraklasowym Pałacem nie były stawiane w roli faworyta. Co więcej, przed spotkaniem kontuzji doznała Aleksandra Filip, jedyna rozgrywająca łódzkiej drużyny. Zastąpiły ją atakująca Agnieszka Wołoszyn i przyjmująca Katarzyna Jaszewska. – Trochę już gram w siatkówkę i nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek grała jako rozgrywająca. Kasia raczej też nie. Niestety, Oli bardzo brakowało na boisku. Jak by nie patrzeć, to doświadczona rozgrywająca – skomentowała Wołoszyn. – Mamy taki zespół, że musimy się kompletować i grać na maksa tak, jak potrafimy. Gdy trener powie, że trzeba grać na innej pozycji, to nie ma co wybrzydzać, tylko spróbować i dać z siebie wszystko – dodała doświadczona zawodniczka.

ŁKS nie oddał zwycięstwa bez walki. Prowadził nawet 2:1 w setach, ale w dwóch kolejnych partiach nie potrafił przypieczętować zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski. W nich zdecydowanie lepsze okazały się przedstawicielki Orlen Ligi i to one mogły cieszyć się z triumfu 3:2. – W pierwszym secie grałyśmy skoncentrowane, to była nasza siatkówka. Tym bardziej że trener i zawodniczki z Bydgoszczy nie wiedzieli, jak jesteśmy w stanie zagrać. Było to dla nich duże zaskoczenie. Niestety, nie wykorzystałyśmy drugiego seta. Wydaje mi się, że gdybyśmy go wygrały, to mecz potoczyłby się już po naszej myśli. Niestety, mamy jedną rozgrywającą, tak samo jak ja jestem jedyną atakującą w drużynie. Trzeba się z tym liczyć. Chwała trenerowi, że zdołał to wszystko posklejać. Jak widać, na ekstraklasę to nie wystarczyło – zakończyła Wołoszyn.

*Autor: Maciej Nowocień