Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Weronika Fojucik: Jedziemy do Łodzi walczyć o zwycięstwo

Weronika Fojucik: Jedziemy do Łodzi walczyć o zwycięstwo

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Na papierze jesteśmy faworytem pucharowego spotkania w Łodzi, ale siatkówka to sport nieprzewidywalny, nie można niczego zakładać z góry. Jedziemy tam wywalczyć zwycięstwo - mówi Weronika Fojucik, przyjmująca Pałacu Bydgoszcz.

Siatkarki Pałacu po raz czternasty musiały uznać wyższość ligowego rywala, przegrywając we własnej hali 1:3 z MKS-em Dąbrowa Górnicza. – Jak zawsze walczyłyśmy, zostawiłyśmy serce na boisku. Przeciwnik nas mocno ustrzelił zagrywką, popełniłyśmy za dużo błędów. Z niezłej strony pokazałyśmy się za to w ataku – może punkty tego nie odzwierciedlają, ale byłyśmy odważne, nie bałyśmy się, dzięki czemu udało nam się wygrać tego jednego seta – mówi przyjmująca bydgoszczanek, Weronika Fojucik.W meczu z Dąbrową momentami nie najlepiej funkcjonowało nasze przyjęcie. Jak już się pojawiało, próbowałyśmy grać środkiem, a tam przeciwnik ustawiał podwójny blok, przez co było nam ciężko rozwinąć skrzydła w ataku. Myślę, że to nie był nasz najlepszy mecz, ale były też momenty fajnej gry. Dobrze grałyśmy w obronie, również w zagrywce potrafiłyśmy ustrzelić przeciwniczki, przez co później myliły się w ataku. Szkoda, że nie udało nam się więcej ugrać, ale była widoczna różnica klas pomiędzy nami – przyznaje Marta Biedziak, rozgrywająca Pałacu.

Debiut ligowy trenera Adama Grabowskiego nie przyniósł więc punktów, ale w środę pałacanki stają przed szansą wygrania meczu w… Pucharze Polski. Ich przeciwnikiem będzie pierwszoligowy ŁKS Commercecon Łódź. Do Łodzi Pałac wybierze się jednak bez Pauliny Bałdygi oraz Małgorzaty Śmieszek, które przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski juniorek. – W zespole z Łodzi grają dziewczyny ambitne, waleczne i na pewno się nie położą na boisku. W lidze nie udało nam się jeszcze wygrać, więc może tu pójdzie nam lepiej i przyjdzie zwycięstwo w pucharze. Wynik jest sprawą otwartą, miejmy nadzieję, że ten mecz ułoży się po naszej myśli. Jedziemy tam walczyć o zwycięstwo – zapowiada Marta Biedziak.

Na papierze faktycznie można stwierdzić, że jesteśmy faworytem pucharowego spotkania w Łodzi, ale siatkówka to sport nieprzewidywalny, nie można niczego zakładać z góry. Jedziemy tam wywalczyć zwycięstwo i grać jak najlepiej – dodaje Weronika Fojucik.źródło: inf. własna, kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved