Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Resovia pokonała stołecznych „inżynierów”

PP: Resovia pokonała stołecznych „inżynierów”

Siatkarze z Rzeszowa są pewni gry w półfinałach Pucharu Polski. Podopieczni Andrzeja Kowala na własnym terenie w trzech setach pokonali akademików Politechniki Warszawskiej. Szczególnie zacięta była druga odsłona zawodów na Podpromiu.

W środowe popołudnie zawodnicy AZS-u Politechniki Warszawskiej stawili się na rzeszowskim Podpromiu w mocno okrojonym składzie. W szeregach ekipy dowodzonej przez trenera Bednaruka zabrakło między innymi najlepszego atakującego tego sezonu PlusLigi – Michała Filipa czy doświadczonego rozgrywającego – Piotra Lipińskiego. Opiekun miejscowych – Andrzej Kowal również dał odpocząć liderom swojej drużyny, stąd obecność w pierwszej szóstce rezerwowych dotychczas Paula Lotmana czy Lukasa Tichacka.

Spotkanie ze zdecydowanie większym animuszem rozpoczęli gospodarze, którzy dzięki dobrym atakom ze skrzydła, występującego na nietypowej dla siebie pozycji atakującego – Rafała Buszka, prowadzili 6:3. Na pierwszą przerwę techniczną podopieczni Andrzeja Kowali schodzili, prowadząc 8:3 po asie serwisowym Dawida Dryi. Akademicy z Warszawy próbowali nawiązać walkę z miejscowymi, jednak wyprowadzanie ataków skutecznie utrudniała bardzo trudna zagrywka gospodarzy. Pojedyncze ataki przyjmującego warszawskich akademików – Dominika Depowskiego – nie mogły znacząco wpłynąć na losy pierwszego seta. Po błędzie w polu zagrywki środkowego Bartłomieja Mordyla, to właśnie zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów schodzili na drugą przerwę techniczną, prowadząc 16:10. W dalszej części pierwszej partii rzeszowianie kontrolowali przebieg spotkania, a Lukas Tichacek dzięki bardzo dobremu przyjęciu swojego zespołu umiejętnie prowadził jego grę. Pierwszego seta zakończył skutecznym atakiem ze skrzydła Marko Ivović (25:17).

Początek drugiego rozdania był bardziej wyrównany. Wśród akademików prym nadal wiódł Depowski co wyprowadziło gości na dwupunktowe prowadzenie 6:4. Wynik ten na tablicy świetlnej nie widniał jednak zbyt długo. Dzięki serii bardzo trudnych zagrywek Paula Lotmana rzeszowianie odzyskali prowadzenie i na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy prowadzeniu 8:7. Jednak po czasie zawodnicy trenera Bednaruka nie spuścili z tonu i robili wszystko, by odzyskać kontrolę nad drugą partią. W ataku błyszczał Depowski, a dzielnie wspierał go w tych poczynaniach Paweł Mikołajczak. Po osiągnięciu przez ekipę z Warszawy czteropunktowego prowadzenia (14:10) o czas dla swojej drużyny poprosił opiekun miejscowych. Do drugiej przerwy technicznej gospodarze odrobili co prawda jeden punkt straty do gości, jednak to rywale pozostawali na prowadzeniu (16:13). Po czasie akademicy nadal nie zamierzali odpuścić zwycięstwa w drugiej partii, skutecznie utrzymując kilkupunktowe prowadzenie. Po skutecznym ataku ze skrzydła Marko Ivovicia w polu zagrywki Asseco Resovii zameldował się Łukasz Perłowski i dzięki swojemu flotowi, utrudniając przyjęcie gościom, a co za tym idzie – wyprowadzanie skutecznych ataków doprowadził do stanu 21:21. Po skutecznym ataku i pojedynczym bloku Patryka Strzeżka na Rafale Buszku AZS Politechnika Warszawska miał nawet piłkę setową, jednak na nic to się zdało – po skutecznym ataku Paula Lotmana i błędzie zarówno w przyjęciu, jak i w ataku Dominika Depowskiego to gospodarze zwyciężyli drugą partię w stosunku 26:24.

Trzeci set rozpoczął się w prawdzie od trzypunktowego prowadzenia Asseco Resovii jednak wtedy warszawianie zdobyli cztery punkty z rzędu i wyszli na prowadzenie. Taki stan rzeczy nie trwał jednak zbyt długo. Po skutecznych atakach Paula Lotmana i świetniej postawie w polu zagrywki Rafała Buszka to miejscowi prowadzili 8:5 na pierwszej przerwie technicznej. W dalszej części trzeciej partii gospodarze kontrolowali jej przebieg. Przy stanie 12:8 o czas dla swojej drużyny poprosił trener akademików Jakub Bednaruk. Na niewiele to się jednak zdało. Rzeszowianie nadal dobrze zagrywali, a nie do zatrzymania był w atakach ze skrzydła Marko Ivović, co doprowadziło do prowadzenia miejscowych 16:12 na drugiej przerwie technicznej. Do końca trzeciego seta obraz gry nie uległ już zmianie. Gospodarze w pełni kontrolowali przebieg tej partii, zwyciężając ostatecznie 25:19, tym samym triumfując 3:0 i pieczętując awans do półfinału rozgrywek o Puchar Polski.

Asseco Resovia Rzeszów – AZS Politechnika Warszawska 3:0
(25:17, 26:24, 25:19)

Resovia: Tichacek, Buszek, Lotman, Dryja, Perłowski, Ivović, Żurek (libero) oraz Penczew
AZS Politechnika: Bieńkowski, Depowski, Radomski, Mordyl, Świrydowicz, Mikołajczak, Olenderek (libero) oraz Strzeżek