Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polki w dwunastoosobowym składzie ruszają na podbój Chorwacji

Polki w dwunastoosobowym składzie ruszają na podbój Chorwacji

fot. archiwum

Znana jest już dwunastka kadetek, która wraz z Andrzejem Peciem rozpocznie podróż w kierunku Chorwacji, gdzie w piątek rozpocznie bój o bilety na tegoroczne mistrzostwa Europy. Polki poza gospodyniami zagrają jeszcze z Finlandią.

Od pewnego czasu sztab szkoleniowy reprezentacji Polski kadetek z wielką uwagą przyglądał się pracy siatkarek, które przez ostatnie miesiące przebywały na obozach przygotowujących biało-czerwone do turnieju kwalifikacyjnego w Chorwacji. Andrzej Peć, próbując różnych ustawień i wariantów gry w poniedziałek, po turnieju w Mysłowicach podjął decyzję odnośnie składu, jaki w czwartek rozpocznie podróż na południe Europy. Poza kadrą znalazły się trzy siatkarki, które brały udział w ostatnim zgrupowaniu w Kolnie. W Polsce musiała pozostać libero Justyna Łysiak, przyjmująca Zuzanna Górecka oraz wychowanka gdańskiej Gedanii Martyna Łukasik, siostra występującej w Atomie Treflu Sopot Justyny Łukasik.

Dwunastka, która zagra w turnieju kwalifikacyjnym:
rozgrywające:
Agata Michalewicz, Alicja Grabka
przyjmujące:
Aleksandra Lipska, Aleksandra Rasińska, Dagmara Dąbrowska, Monika Fedusio, Natalia Murek
atakująca:
Oliwia Michalak
środkowe:
Martyna Świrad, Paulina Świder, Weronika Sobiczewska
libero:
Kinga Drabek

Nie do pozazdroszczenia jest podróż jaką muszą odbyć nasze reprezentantki, aby dotrzeć nad Adriatyk. Biało-czerwone kilka minut po szóstej z Balic odlecą do Frankfurtu, skąd następnie zostaną przetransferowane do Berlina i następnie do Triestu. Po ponad 100 km podróży autokarem Polki po południu zameldują się w hotelu w Rovinj. Wieczorem przejdą jeszcze rozruch, a następnego dnia o 20.00 zmierzą się w pierwszym meczu turnieju z reprezentacją Finlandii.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved