Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Płomień Sosnowiec się wzmacnia i nie rezygnuje z walki o awans

Płomień Sosnowiec się wzmacnia i nie rezygnuje z walki o awans

fot. archiwum

Płomień Sosnowiec - dawny mistrz i zdobywca Pucharu Polski - chce się włączyć do walki o pierwszą ligę. Do zespołu w ostatnich dniach 2014 roku dołączył Sebastian Osiński. 26-letni siatkarz ma za sobą występy m.in. w Spodku Katowice i Warcie Zawiercie.

Zespół z Sosnowca po bankructwie w 2008 roku, gdy został wycofany z rozgrywek PlusLigi, stara się małymi kroczkami odbudować dawną markę. Obecnie zasłużony klub rywalizuje w drugiej lidze, do której trafił przed tym sezonem.

Płomień wciąż ma nadzieję, że włączy się do walki o awans, ale szanse na to są małe. Drużyna zajmuje w tabeli drugiej ligi ósme miejsce. By liczyć się w walce o awans, sosnowiczanie muszą po pierwszej części sezonu zająć przynajmniej czwarte miejsce, do którego tracą pięć punktów. Czy straty uda się odrobić w pozostałych sześciu meczach?

Przed zespołem trudne spotkania z czołówką ligi: Andrychów (10 stycznia – wyjazd), Hutnik Kraków (17 stycznia – dom), Sanok (24 stycznia – dom), Jaworzno (21 stycznia – dom) oraz z rywalami z dolnej części tabeli: Strzyżów (31 stycznia – dom), Olkusz (14 lutego – wyjazd). W pierwszej rundzie sosnowiczanie wygrali z Andrychowem, Strzyżowem i Olkuszem, a z pozostałymi rywalami doznali porażek.Drużyna będzie liczyć przede wszystkim na dobre wyniki we własnej hali. W Milowicach zespół wygrał dotąd wszystkie spotkania. – Jest szansa na awans do czwórki. Można powiedzieć, że to tylko albo aż pięć punktów. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby po 18. kolejkach zająć miejsce premiowane grą o mistrza ligi. Pamiętajmy jednak, że to tylko sport i trzeba się liczyć z każdym wynikiem – mówi trener Dariusz Sobieraj.

Do zespołu w ostatnich dniach 2014 roku dołączył Sebastian Osiński. 26-letni siatkarz ma za sobą występy m.in. w Spodku Katowice i Warcie Zawiercie.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved