Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Woicki: Szkoda czwartego seta

Paweł Woicki: Szkoda czwartego seta

Na otwarcie roku 2015 siatkarze z Bydgoszczy przegrali pojedynek z Treflem po dość wyrównanym meczu, ale szybkim tie-breaku. - W tym secie decydującym daliśmy już się trochę rozegrać drużynie z Gdańska - powiedział Paweł Woicki.

Ekipa Vitala Heynena po trzech setach prowadziła w meczu 2:1 i tak naprawdę w czwartej partii mogła już zakończyć pojedynek. Gdańszczanie w samej końcówce odskoczyli jednak na trzy punkty (21:18) i już nie oddali jej do samego końca. W tie-breaku w dodatku mogli liczyć na pomyłki rywali i triumfowali w całym spotkaniu. – Na pewno szkoda czwartego seta. Myślę, że podobne spotkanie zagraliśmy w Lubinie. Jeśli chodzi o przebieg meczu z Cuprum, powinniśmy wygrać czwartego seta, nie udało się. A na szczęście udało się triumfować w tie-breaku. W tym spotkaniu w secie decydującym już daliśmy rozegrać się trochę drużynie z Gdańska. W nim przede wszystkim zagrywką nie wywieraliśmy już presji i myślę, że to był nasz główny problem. W bloku i obronie graliśmy nieźle, nie wiem jak w ataku. W tym czwartym secie podaliśmy też rękę rywalom popsutymi atakami. Później czekaliśmy bardziej na to, co oni zrobią, zamiast grać tak jak przez pierwsze trzy sety – powiedział po przegranej rozgrywający Transferu Paweł Woicki.

Obecnie zespół z Bydgoszczy, z 37 punktami na koncie, zajmuje w tabeli PlusLigi czwartą lokatę. Za Transferem jeden punkt znajdują się jastrzębianie, trzy punkty dalej jest Cuprum. Aż siedem oczek do Transferu traci natomiast ZAKSA. Paweł Woicki mówi o obecnych planach drużyny. – Nie myślimy, o którą lokatę gramy, chcemy wygrywać mecze. Jak dla mnie – prywatnie – ważne jest, by być w pierwszej szóstce i to jest kluczowe rozwiązanie. Na pewno jest szansa, by pozostać w czwórce, by walczyć nawet o trzecie miejsce. Tym najważniejszym jednak zadaniem dla nas jest walka o tę szóstkę, bo później otwiera się przed nami szansa gry o medale. Jeśli będziemy grać tak jak w tym meczu, albo i lepiej, bo potrafimy tak grać, to jest na to duża szansa – przyznał.

źródło: inf. własna, pomorska.pl