Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mecz Gwiazd: Reszta świata lepsza od gwiazd włoskiej siatkówki

Mecz Gwiazd: Reszta świata lepsza od gwiazd włoskiej siatkówki

fot. FIVB

W przerwie między rozgrywkami Serie A siatkarki na co dzień rywalizujące na włoskich parkietach rozegrały Mecz Gwiazd. W konfrontacji gwiazd włoskiej siatkówki i reszty świata lepiej wypadły zawodniczki zagraniczne, wygrywając 2:1.

Przy ponad 2,5-tysięcznej publiczności w Padwie podczas rozgrywanego już tradycyjnie Meczu Gwiazd zaprezentowały się m.in. gwiazdy zeszłorocznych mistrzostw świata, m.in. Azzurre: Chirichella, De Gennaro, Diouf czy też wybrana MVP spotkania Kimberly Hill. Jeszcze przed początkiem spotkania szkoleniowcy obu ekip wraz z organizatorami ustalili, że po rozegraniu trzech partii wyłoniony zostanie triumfator. Zespół zagraniczny prowadził Alessandro Chiappini, w rolę szkoleniowca ekipy włoskiej wcielił się Leonardo Barbieri. Tym razem w szeregach zespołu „reszty świata” zabrakło biało-czerwonych, żadna z czterech grających na co dzień w serie A Polek nie uczestniczyła w spotkaniu.

Mimo towarzyskiego charakteru spotkania obie ekipy prezentowały dobrą grę zarówno pod względem taktycznym, jak i technicznym. Już pierwsza partia meczu lepiej układała się dla podopiecznych trenera Chiappiniego. O sile ataku zespołu składającego się z siatkarek zagranicznych stanowiła Kimberly Hill, rywalkom równie skutecznie, przynajmniej początkowo, odpowiadała liderka Włoszek – Diouf. Praktycznie do końca seta utrzymywała się gra na styku (20:20). Finisz należał jednak do Kimberly Hill i jej koleżanek, Amerykankę w ataku wspierała Ozsoy i to zespół Alessandro Chiappiniego objął prowadzenie w meczu.

W drugiej partii nieco lepiej prezentował się duet Sylla/Tirozzi. W szeregach reszty świata doszło do kilku zmian, na placu gry zostały Brinker i Lipicer i przy powrocie siatkarek zagranicznych do gry dystans między zespołami nieco się zmniejszył (16:15). Tym razem to podopieczne trenera Barbieriego zareagowały lepiej i przy serii skutecznych serwisów Sylli Włoszki były o krok od sukcesu. Także tym razem końcówka seta należała do siatkarek reszty świata, odsłonę zakończyły Brinker z Muresan, przy prowadzeniu zespołu Chiappiniego 2:0. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, mimo prowadzenia i pewnego triumfu Kimberly Hill i spółki rozegrano trzecią partię. W secie granym do 15 minimalnie lepiej zaprezentowały się Azzurre, wygrywając honorową partię 15:13.Gwiazdy Włoch – Reszta świata 1:2
(21:25, 22:25, 15:13)

Składy zespołów
Gwiazdy Włoch: Carocci (libero), Signorile (1), Leggeri, Folie (3), Rondon (1), Di Iulio (1), De Gennaro (libero), Chirichella (5), Diouf (3), Bianchini (10), Tirozzi (8), Gioli (2) i Sylla (13)
Reszta Świata: Stoltenborg (1), Dirickx (2), Brinker (6), Fresco, Merlo (libero), Parrocchiale (libero), Lyubushkina (4), Stevanovic (6), Ozsoy (5), Lipicer-Samec (6), Hill (7), Muresan (6) i Leggs (4)

źródło: inf. własna, legavolleyfemminile.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved