Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Bednorz: W kolejnym meczu powinno być jeszcze lepiej

Bartosz Bednorz: W kolejnym meczu powinno być jeszcze lepiej

fot. Łukasz Kardynał / sportsphotos.eu

PGE Skra stanęła na drodze akademików z Olsztyna do ćwierćfinałów Pucharu Polski. - Powinniśmy w tym meczu powalczyć bardziej, ale niestety nie udało się - mówił po pojedynku Bartosz Bednorz, który był jednym z ważniejszych punktów AZS-u w tym meczu.

Olsztynianie rozpoczęli pucharowe spotkanie ze Skrą bardzo dobrze i triumfowali w partii otwarcia. Po niej z każdą kolejną akcją bełchatowianie zaczęli się rozkręcać, i choć ekipa Andrei Gardiniego miała swoje szanse, nie potrafiła już przejąć inicjatywy w meczu. Bardzo dobrze od początku prezentował się Bartosz Bednorz, na którego w pierwszej odsłonie bełchatowski blok nie mógł znaleźć sposobu. – Cieszę się przede wszystkim z tego, że wypracowałem sobie na treningach szansę bycia na boisku i to jest dla mnie naprawdę ważne. Cieszę się, że mogę się rozwijać. Bardzo mi brakowało grania – powiedział młody zawodnik Indykpolu AZS. – Niestety przegraliśmy to spotkanie ze Skrą, a ja nigdy nie oceniam siebie indywidualnie. Powinniśmy w tym meczu powalczyć bardziej, ale niestety się nie udało – dodał.

W pierwszej odsłonie Bednorz z siedmiu piłek posłanych do niego przez Dobrowolskiego punktował sześć razy. – Jeśli zawodnik skończy kilka ataków, to na pewno czuje się pewniejszy w tym co robi, ale jesteśmy zespołem i to cały zespół musi grać dobrze. Nie da się, by jeden czy dwóch zawodników wygrało spotkanie. Myślę, że w kolejnym meczu powinno być jeszcze lepiej – ocenił.

Dla akademików był to drugi mecz pod przewodnictwem nowego szkoleniowca. Na koniec 2014 roku Krzysztofa Stelmacha na ławce trenerskiej w Olsztynie zmienił Andrea Gardini. – Myślę, że zmiana trenera tak na nas wpłynęła. Trochę nam głowy ochłonęły i po prostu zmieniliśmy nasze nastawienie. Jest to coś nowego i będziemy starali się to wykorzystać i przenieść chłodne głowy na boisku – powiedział Bartosz Bednorz, który o współpracy z włoskim trenerem wypowiada się w samych superlatywach. – Pracuje nam się z nim bardzo dobrze. Jestem z tej współpracy bardzo zadowolony, tym bardziej że jest to mój pierwszy zagraniczny trener. Dla mnie to jest nowe przeżycie – przyznał.Po odpadnięciu z rozgrywek Pucharu Polski olsztynianie będą mogli skupić się całkowicie na walce w PlusLidze. Obecnie AZS zajmuje w niej 11. miejsce. W pracy nad lepszą formą ma olsztyńskiej drużynie pomóc mniejsze natężenie meczów w drugiej rundzie mistrzostw Polski. – Gdy ta liczba spotkań była duża, mieliśmy małą liczbę treningów i nie mieliśmy tak naprawdę czasu, by poprawić naszą grę. Teraz liczę na to, że będziemy mieć więcej czasu, by to zrobić – zakończył Bednorz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved