Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Paula Szeremeta: Słabo zagrałyśmy w końcówkach

Paula Szeremeta: Słabo zagrałyśmy w końcówkach

fot. archiwum

Beniaminek Orlen Ligi Developres Reszów nie zdołał sprawić choć małej niespodzianki w pojedynku z wicemistrzyniami Polski. - Jak się prowadzi lub jest gra punkt za punkt, to chce się jak najszybciej skończyć seta - mówiła po meczu Paula Szeremeta.

Szkoda drugiego seta w meczu z Impelem. Kto wie, czy wtedy to spotkanie inaczej by się ułożyło. Zabrakło niewiele.

Paula Szeremeta:Na pewno tak. Mecz mógłby potoczyć się inaczej, gdyby udało się wygrać tę partię. Nawiązałyśmy w tym secie walkę, było blisko, ale po raz kolejny przegrałyśmy. Kolejny raz słabo zagrałyśmy w końcówkach. Widać, że coś nie idzie. Myślę, że nad tym tylko i wyłącznie trzeba się skupić i popracować.

Z czego wynika wasza słabsza gra w końcówkach?Naprawdę nie wiem. Każda z nas wychodzi na boisko i stara się grać jak najlepiej. Może brakuje jeszcze zimnej krwi i chłodnej głowy. Jak się prowadzi lub jest gra punkt za punkt, to chce się jak najszybciej skończyć seta. Może to nas gubi trochę i dlatego przegrywamy. Powinnyśmy już to opanować, bo zagrałyśmy już trochę spotkań w Orlen Lidze. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będziemy coraz pewniejsze.

Impel was czymś zaskoczył? Dwa pierwsze sety były wyrównane.

Zespół z Wrocławia w ogóle nas nie zaskoczył. Nie grała libero [kontuzja Agaty Sawickiej – przyp. red.]. Zastąpiła ją przyjmująca [Mira Topić – przy. red.], która bardzo dobrze radzi sobie w ataku. Impel był naprawdę w naszym zasięgu. Nie zagrał chyba na najwyższym poziomie, chociaż nie mnie to oceniać.

Teraz przed wami pucharowy mecz w Pile. To będzie rewanż za porażkę w Orlen Lidze?

Nie myślimy o tym w ten sposób. Musimy podejść do tego meczu tak, aby trochę się odbudować. To Puchar Polski, więc nie zdobędziemy punktów do Orlen Ligi, ale trzeba potraktować to spotkanie tak, żeby się w końcu przełamać. Jeśli to się uda, to na pewno lepiej nam się będzie grało w kolejnym meczu w lidze.

Rozmawiał: Tomasz Błażejowski, więcej w serwisie rzeszow.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved