Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mira Topić: Idziemy w dobrym kierunku

Mira Topić: Idziemy w dobrym kierunku

fot. Łukasz Krzywański

- Nie można lekceważyć żadnego przeciwnika, bo te drużyny z dołu tabeli też potrafią walczyć i mają takie mecze, w których ciężko się z nimi gra - powiedziała po wygranej z Developresem Rzeszów przyjmująca Impelu Wrocław, Mira Topić.

W 2015 rok siatkarki Impelu Wrocław weszły z przytupem, bowiem lekko, łatwo i przyjemnie ograły na wyjeździe Developres SkyRes Rzeszów. – Myślałyśmy, że u siebie dziewczyny z Rzeszowa będą stawiały większy opór – powiedziała Mira Topić. Zagrałyśmy na tyle poprawnie, że wygrałyśmy 3:0 i zrealizowałyśmy nasze założenia przedmeczowe, więc mamy się z czego cieszyć – dodała Chorwatka, która akurat w meczu z podkarpackim beniaminkiem zastąpiła na pozycji libero Agatę Sawicką. – Nasza podstawowa libero w tym momencie nie jest zdolna do gry i trzeba było zapełnić miejsce po niej. Trener uważał, że moja gra na tej pozycji będzie najlepszym rozwiązaniem dla zespołu i cieszę się, że mogłam pomóc. Myślę, że nie zawiodłam drużyny – podkreśliła Topić.

Po półmetku rundy zasadniczej tabela Orlen Ligi wyraźnie podzieliła się na dwie części. Widać, że sześć zespołów prezentuje zdecydowanie lepszy poziom od pozostałych sześciu ekip, ale według przyjmującej Impelu jest to całkiem normalna sytuacja. – W każdych rozgrywkach tak jest, że są zespoły, z którymi łatwiej się wygrywa i te lepsze, które trudno jest pokonać. Niezależnie od tego uważam, że poziom Orlen Ligi jest całkiem dobry. Nie można lekceważyć żadnego przeciwnika, bo te drużyny z dołu tabeli też potrafią walczyć i mają takie mecze, w których ciężko się z nimi gra – zaznaczyła przyjmująca zespołu z Wrocławia.

Mimo że podopieczne trenera Aleksandersena doznały dotychczas czterech porażek i mają kilkupunktową stratę do trzech drużyn z czołówki, to zdaniem Topić gra Impelu jest coraz lepsza. – Idziemy w dobrym kierunku i robimy sukcesywnie krok do przodu. Najważniejsza część rozgrywek czeka nas w play-off. Wciąż mamy rezerwy w naszej grze, możemy się rozwinąć i wierzę, że tak właśnie będzie – zakończyła zawodniczka drużyny z Dolnego Śląska.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved