Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Karpaty Krosno najlepsze w Mysłowicach

Karpaty Krosno najlepsze w Mysłowicach

fot. archiwum

Pierwszoligowiec z Krosna został triumfatorem kolejnej edycji świąteczno-noworocznego turnieju Silesia Winter Cup. Na kolejnych miejscach znalazły się Silesia Volley II i Silesia Volley I, Jastrzębie Borynia PLKS Pszczyna oraz reprezentacja Polski kadetek.

Świąteczno-noworoczny turniej siatkarski w Mysłowicach na stałe wpisał się w kalendarz imprez towarzyskich na zapleczu Orlen Ligi. W pierwszy weekend nowego roku poza beniaminkiem z Jastrzębia Zdroju na Górny Śląsk zjechały Karpaty Krosno oraz przygotowująca się do kwalifikacji do mistrzostw Europy kadra polskich kadetek, która obozowała pod Krakowem. Gospodarze, Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice, wystawiła dwie drużyny. Silesia Volley I pod wodzą Sebastiana Michalaka składała się z siatkarek, które w rozgrywkach ligowych do tej pory najczęściej wychodziły na boisko w pierwszej szóstce. Drugi zespół prowadził Rafał Kalinowski.

W dwudniowym turnieju, w którym mecze rozgrywane były do trzech setów, jako pierwsze na boisku pojawiły się ekipa gospodarzy Silesia Volley I oraz reprezentacja Polski kadetek. Górą były podopieczne Sebastiana Michalaka, wygrywając 2:1. W drugim meczu dnia Jastrzębie Borynia PLKS Pszczyna uległ rezerwom Silesii Volley 1:2. Po południu Karpaty również 2:1 pokonały Silesię Volley I, a Jastrzębie Borynia kadrę kadetek. W ostatnim spotkaniu pierwszego dnia zmagań podopieczne Jarosława Bodysa uległy 1:2 drużynie z Krosna.

W niedzielę nie odbył się mecz pomiędzy Silesią Volley I a Jastrzębiem Borynią. Młode siatkarki Andrzeja Pecia, dla których turniej w Mysłowicach był próbą generalną przed rozpoczynającymi się za kilka dni kwalifikacjami do mistrzostw Europy, przegrały z Karpatami Krosno 1:2. Ekipa Dominika Stanisławczyka 2:1 wygrała również z Silesią Volley II, zajmując pierwsze miejsce w turnieju, natomiast pojedynek pomiędzy Silesią Volley I i Silesią Volley II zakończył się zwycięstwem zespołu Rafała Kalinowskiego 3:0. – Cieszy mnie postawa całego zespołu. Dziewczyny po świętach dobrze się zaprezentowały – powiedział po turnieju szkoleniowiec silesianek, podkreślając, że świadomie dokonał podziału na I i II zespół. – Nasza gra wyglądała naprawdę fajnie, szczególnie w kontekście celów jakie sobie postawiliśmy. Chcemy walczyć o ósemkę, a ten turniej napawa nas optymizmem – zakończył Rafał Kalinowski.Wyniki Silesia Winter Cup

Sobota:
Silesia Volley – reprezentacja kadetek 2:1
Jastrzębie Borynia – Silesia Volley II 1:2
Silesia Volley I – Karpaty Krosno 1:2
reprezentacja kadetek – Silesia Volley II 1:2
Jastrzębie Borynia – reprezentacja kadetek 2:1
Jastrzębie Borynia – Karpaty Krosno 1:2

Niedziela:
Karpaty Krosno – reprezentacja kadetek 2:1
Karpaty Krosno – Silesia Volley II 2:1
Silesia Volley I – Silesia Volley II 0:3

Tabela końcowa 

1.Karpaty Krosno
2.Silesia Volley II 
3.Silesia Volley I 
4.Jastrzębie Borynia  
5.reprezentacja Polski kadetek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved