Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Christiane Fürst zakończyła przygodę z reprezentacją Niemiec

Christiane Fürst zakończyła przygodę z reprezentacją Niemiec

fot. archiwum

Siatkarska reprezentacja Niemiec została poważnie osłabiona. Sprawy osobiste zmusiły jedną z najlepszych środkowych na świecie, Christiane Fürst, do zakończenia kariery w kadrze. Niespełna 30-letnia siatkarka reprezentowała barwy kraju 342 razy.

Christiane Fürst w pierwszej reprezentacji Niemiec zadebiutowała w roku 2003, gdzie Niemki zdobyły brązowe medale. Mistrzyniami Europy przypomnijmy zostały wtedy Polki. Z czempionatu Starego Kontynentu przywiozła ona jeszcze srebrne medale w roku 2011 i 2013. Z reprezentacją zdobyła także brąz World Grand Prix w 2009 roku i złoto Ligi Europejskiej w 2013 roku. Trzykrotnie: w 2006, 2010 i 2014 roku wystąpiła na mistrzostwach świata, a w 2004 roku zagrała na igrzyskach olimpijskich w Atenach (9. miejsce).

Christiane Fürst wielokrotnie została wybrana najlepszą blokującą, chociażby w turniejach, takich jak: mistrzostwa świata w 2006 i 2010 roku, a także mistrzostwa Europy w 2009 i 2011 roku i Puchar Świata 2011. – Dziękujemy Christiane Fürst za jej lata poświęcenia i znaczący wkład w sukcesy drużyny narodowej. Jest jedną z najlepszych środkowych na świecie. Wraz z odejściem Christiane Fürst rozpoczyna się nowy rozdział, do głosu dojdzie nowe, młodsze pokolenie – powiedział prezydent DVV Thomas Krohne.

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę