Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Durajczyk: Przed nami ważne mecze

Agata Durajczyk: Przed nami ważne mecze

fot. Arkadiusz Buczyński

PGE Atom Trefl Sopot musiał uznać wyższość Chemika Police, tylko momentami utrzymywał kontakt z przeciwniczkami. - Ciężko jest wskazać element, w którym przegrałyśmy, Chemik był lepszy w każdym aspekcie - powiedziała po meczu Agata Durajczyk.

PGE Atom Trefl Sopot na pewno nie tak wyobrażał sobie wyjazd do Szczecina na mecz z Chemikiem Police. Podopieczne Lorenzo Micelliego tylko momentami potrafiły utrzymać kontakt punktowy z mistrzyniami Polski. – Wydaje mi się, że nasze własne błędy i brak koncentracji w końcówkach spowodowały, że nie potrafiłyśmy nawiązać walki i wygrać na przykład drugiego seta, którego mogłyśmy wygrać, a jednak oddałyśmy go rywalkom – powiedziała po meczu Agata Durajczyk. We wspomnianym drugim secie doszło do wyrównanej końcówki, ale po błędach rywalek wygrały ją policzanki. – Naprawdę ciężko jest wskazać element, w którym przegrałyśmy, Chemik był lepszy w każdym aspekcie – stwierdziła zawodniczka.

Warty odnotowania jest na pewno fakt, że sopocianki wystąpiły bez zmagającej się z kłopotami zdrowotnymi Izabeli Bełcik. Na pozycji rozgrywającej zastąpiła ją Anna Kaczmar. – Ania bardzo dobrze zagrała. Iza zmagała się z kontuzją, a jak ktoś wypada ze składu, to zastępuje ją kolejna zawodniczka. To nie miało wpływu na wynik, po prostu jako zespół nie walczyłyśmy do końca – stwierdziła Durajczyk. – Chemik Police ma wyrównany skład, u nas wszystkie zawodniczki muszą grać na 100%, żebyśmy wygrały, a tego chyba zabrakło – dodała libero PGE Atomu Trefla Sopot.

Porażka na rozpoczęcie 2015 roku nie oznacza oczywiście, że brązowe medalistki poprzedniego sezonu rezygnują z wysokich aspiracji. – Teraz przed nami ważne mecze, do których oczywiście będziemy się przygotowywać. Powalczymy o punkty, by ostatecznie zająć to drugie, trzecie miejsce po fazie zasadniczej – zapewnia Agata Durajczyk. Już 10 stycznia sopocianki na własnym parkiecie zmierzą się z Impelem Wrocław. – Na pewno nie będzie łatwo, Impel Wrocław będzie walczył, ale ja głęboko wierzę w to, że dobrze nam pójdzie i wygramy – zakończyła libero PGE Atomu Trefla i reprezentacji Polski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved