Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sparingowe gry Avii Świdnik

Sparingowe gry Avii Świdnik

fot. archiwum

Siatkarze Avii Świdnik w piątek rozegrali sparing z LKPS-em Pszczółka Lublin, a w niedzielę wygrali turniej w Białej Podlaskiej. - Po pierwszym tygodniu pracy po wolnym potrzebowaliśmy gry - mówił trener Lemieszek. W sobotę Avia zagra z Kęczaninem Kęty.

W piątkowym sparingu w obu zespołach zabrakło kilku zawodników z podstawowego składu. W szeregach pierwszoligowca chory był środkowy Kamil Kwiecień. Nie w pełni sił był atakujący Dawid Konieczny.Zawodnik, po skręceniu stawu skokowego, w minionym tygodniu dopiero zaczął się lekko ruszać. Dlatego nie chcieliśmy ryzykować zdrowia siatkarza – tłumaczy Krzysztof Lemieszek, trener Avii. Z kolei lublinianie wyszli jedynie z trzema graczami z pierwszej szóstki. Na rozegraniu był Michał Antoszak, a na przyjęciu Marcin Kurek i Paweł Toborek. Z konieczności, na środku bloku pojawił się wiceprezes klubu Maciej Krzaczek. Również na tej pozycji zagrał 27-letni świdniczanin Paweł Komorowski. Wychowanek Avii jest nowym nabytkiem trzecioligowca. – Dla Pawła był to debiut – mówi wiceprezes. – Widać, że ma duży potencjał. Mimo że ostatnio nie grał, nie zapomniał pewnych zagrań. Potrzebuje jednak pracy w siłowni. Brakuje mu dynamiki. Te elementy są do wypracowania.

O zwycięstwie w poszczególnych partiach decydowała zagrywka. – W wygranych setach przez gospodarzy nie szło nam przyjęcie. Jeśli my zaryzykowaliśmy serwisem, wówczas świdniczanie nie mogli sobie poradzić z jego odbiorem. Bardzo zależało nam rozegraniu gry kontrolnej, która zastąpiła nam trening. W nowym tygodniu wypadnie nam jedna jednostka, z racji święta. A przed nami bardzo ważny mecz z MKS-em Kraśnik, kończący pierwszą część rozgrywek – tłumaczy Krzaczek.

Zawsze lepiej zagrać z konkretnym rywalem, niż tylko trenować. Po pierwszym tygodniu pracy po wolnym potrzebowaliśmy gry – mówił trener Lemieszek.Avia Świdnik – LKPS Pszczółka Lublin 3:1
(25:15, 25:19, 14:25, 25:16)

Składy zespołów:
Avia: Misztal, Szaniawski, Dobrzyński, Poinc, Woźniak, Woźnica, Sadowski (libero) oraz Łęgowski, Sajdak i Skwarek
LKPS Pszczółka: Antoszak, Komorowski, Krzaczek, Łuszczewski, Kurek, Toborek, Mospinek (libero) oraz Goljanek i Bieńko

W niedzielę siatkarze Avii wzięli udział w turnieju towarzyskim w Białej Podlaskiej. Świdniczanie zajęli w nim pierwsze miejsce, zostawiając w pokonanym polu drugoligowy Huragan Międzyrzecz Podlaski oraz występujące w lidze wojewódzkiej KKS Kozienice oraz ZK Biała Podlaska. Już w sobotę Avia wznawia rozgrywki I ligi. Wyjazdowym rywalem będzie Kęczanin Kęty.

źródło: dziennikwschodni.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved