Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Pewna wygrana Polskiego Cukru Muszyna w Pile

Orlen Liga: Pewna wygrana Polskiego Cukru Muszyna w Pile

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki mecz w Pile rozpoczęły od mocnego uderzenia, gromiąc Naftę w pierwszym secie do 9. W pozostałych dwóch już tak łatwo nie było, ale muszynianki pewnie zgarnęły trzy punkty, umacniając się na drugim miejscu w tabeli.

Podopieczne Łukasza Przybylaka przed meczem z „mineralnymi” skazywane były na pożarcie. Na rozegraniu w ekipie Bogdana Serwińskiego wystąpiła Gabriela Jasińska, zastępując kontuzjowaną Serbkę, Danicę Radenković. Podwójny blok Wojcieskiej i Różyckiej zatrzymał Magdalenę Wawrzyniak, co było zaledwie początkiem kłopotów gospodyń. Przy stanie 1:5 na wydarzenia boiskowe zareagował szkoleniowiec z Piły, prosząc o przerwę. Siatkarki z Muszyny imponowały różnorodnością form ataku, mądrze piłkę w środek boiska posłała Natalia Kurnikowska, później młoda przyjmująca na prawym skrzydle zatrzymała Caroline Jarmoc. Dominacja muszynianek odebrała pewność siebie w przyjęciu Veronik Skorupce i Oldze Pauliukouskajej. Na boisku pojawiła się 19-letnia Klaudia Konieczna, na której barkach znalazła się teraz odpowiedzialność podejmowania odpowiednich wyborów co do rozegrania piłki. Przyjezdne nie zwalniały jednak tempa, w każdym elemencie obnażając słabości rywalek (22:8). Te jedynie asystowały mineralnym w tym secie i znalazło to odzwierciedlenie w wyniku premierowej odsłony (25:9).

W drugim secie na parkiecie w ekipie gospodyń pojawiła się 19-latka, Anna Stencel, zaś na ataku szansę, by zmienić ogólny obraz spotkania, dostała Joanna Sobczak. Te zmiany w połączeniu z oznakami nonszalancji po stronie przyjezdnych pozwoliły pilankom wyjść na prowadzenie 6:5. Widać było, że gospodynie grając punkt za punkt czerpały dużą radość z gry, a ta pozytywnie wpływała na ich postawę. Na pierwszej przerwie technicznej PGNiG Nafta Piła prowadziła dwoma punktami. Mylić zaczęła się Katie Carter, Amerykanka przeżywała okres słabszej gry w tym fragmencie meczu. Muszynianki mogły za to liczyć na pomyłki gospodyń, as serwisowy Kurnikowskiej i autowy atak Stencel pozwoliły wiceliderkom Orlen Ligi wyrównać stan seta (12:12). Kontry faworytek bezbłędnie kończyła Karolina Różycka, ale wciąż pilanki nie ustępowały (16:15). Pod presją dokładności brakowało Jasińskiej i przed pilankami otworzyła się ogromna szansa na wyrównanie stanu meczu (20:17). Kiedy w polu zagrywki znalazła się Kurnikowska, pomogła swojemu zespołowi, zmusiła przeciwniczki do oddania piłki „za darmo”, niwecząc kompletnie to, na co tak ciężko pracowały gospodynie. Sytuację wyjaśniła wprowadzona w miejsce Carter Kinga Hatala (25:22).

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna nie chciały przedłużać tego meczu o kolejne odsłony. Gospodyniom brakowało boiskowego sprytu, by w odpowiednim momencie schować ręce w bloku, co było wodą na młyn dla Różyckiej. Później kilka sytuacyjnych piłek padło łupem pilanek, gdzie wszystko na jedną kartę postawiła Sobczak i na tablicy wyników mieliśmy remis (7:7). Pilanki przeplatały dobre fragmenty gry dłuższymi przestojami i zapłaciły za to dużą cenę (11:14). Kurnikowska nie zwalniała ręki, a podopieczne Serwińskiego pewnie zmierzały do odniesienia kolejnego zwycięstwa (16:12). Z akcji na akcję lepiej spisywała się także Hatala, a przewaga w indywidualnych umiejętnościach muszynianek była coraz wyraźniejsza. Pilanki konsekwentnie próbowały przedrzeć się przez środek siatki, co znakomicie odczytały przyjezdne i doprowadziły cały mecz do końca (25:16).

MVP spotkania: Karolina Różycka

PGNiG Nafta Piła – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3
(9:25, 22:25, 16:25)

Nafta: Milović (2), Jarmoc (3), Wawrzyniak (2), Skorupka (9), Nadziałek (3), Raczyńska (4), Pauliukouskaya (libero) oraz Wilczyńska, Konieczna, Stencel (5) i Sobczak (11)
Muszynianka: Carter (4), Różycka (17), Wojcieska (6), Jasińska (3), Kurnikowska (12), Plchotova (7), Maj-Erwardt (libero) oraz Gierak, Sosnowska (3) i Hatala (5)