Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Impel pokonał beniaminka na jego terenie

Orlen Liga: Impel pokonał beniaminka na jego terenie

Impel Wrocław nie miał respektu dla beniaminka Orlen Ligi z Rzeszowa. Siatkarki z Developresu mimo walki uległy wyżej notowanemu przeciwnikowi w trzech partiach, chociaż niewiele brakowało, by urwały wrocławiankom jednego seta.

Wrocławianki bardzo szybko objęły prowadzenie, po ataku Katarzyny Mroczkowskiej, ale równie szybko je straciły. Przyjezdnym odpowiedziała Emilia Mucha, a po asie serwisowym Dominiki Nowakowskiej było 2:2. Na Podpromiu gra się wyrównała, jednak niewielka inicjatywa była po stronie beniaminka, który po kiwce Karoliny Filipowicz prowadził 7:6. Po pierwszej przerwie technicznej obie ekipy ponownie szły punkt za punkt. Przy stanie 10:9 w polu serwisowym pomyliła się Paula Szeremeta, a gdy po drugiej stronie siatki w końcu skutecznie przebiła się Hana Čutura, punkt przewagi mieli goście (11:10), którzy po bloku Chorwatki na Magdalenie Hawryle prowadzili już dwoma punktami (13:11). Marcin Wojtowicz zaczął dokonywać zmian. Na boisku w miejsce Filipowicz i Szeremety pojawiły się Paulina Głaz i Adrianna Budzoń. Choć po bloku Agnieszki Kąkolewskiej szkoleniowiec Developresu zmuszony był poprosić o przerwę dla zespołu (11:14), to poczynione roszady zaczęły przynosić efekty. Najpierw Magdalena Olszówka przełamała niemoc rzeszowianek, a następnie Głaz doprowadziła do remisu (15:15). Nieco zdezorientowana ekipa z Wrocławia ponownie ruszyła do natarcia i już po chwili, gdy kolejny punkt na swoim koncie dopisała Mroczkowska, prowadziła 17:15. Choć gospodynie starały się utrzymywać z wicemistrzyniami Polski kontakt punktowy, to po błędach Szeremety i Ewy Śliwińskiej, która na początku spotkania zmieniła Muchę, trener Wojtowicz po raz kolejny poprosił o czas (17:20). Po przerwie dwukrotnie punktowała Śliwińska i tym razem o rozmowę z zawodniczkami poprosił Tore Aleksandersen (20:19). Czas dla Impelu kompletnie wybił z rytmu siatkarki z Podkarpacia, które całkowicie oddały pole rywalkom, przegrywając premierową odsłonę meczu 20:25.

Początek drugiej odsłony meczu należał do Developresu. Dzięki atakom Szeremety i Śliwińskiej beniaminek prowadził 3:1, ale gdy w jego szeregach zaczęły mnożyć się błędy, na Podpromiu było już 5:3 dla przyjezdnych. Tuż przed pierwszą przerwą techniczną rzeszowianki rzuciły się w pogoń. Ataki Szeremety, Śliwińskiej i Olszówki doprowadziły do stanu 8:8, a gdy po przerwie kolejną kontrę skończyła popularna „Śliwka”, Developres prowadził 10:9. Wyraźnie podbudowane siatkarki z Podkarpacia parły do przodu, by odskoczyć na 15:11. W tym momencie w szeregi miejscowych wdarło się rozprężenie, co skrupulatnie wykorzystały podopieczne Tore Aleksandersena, doprowadzając do stanu 16:16. Olszówka i Szeremeta wyprowadziły jeszcze Developres na 18:16, ale nieustępująca Čutura ponownie wyrównała (18:18). Od tego momentu gra się wyrównała. Na prowadzenie wychodził raz jeden, raz drugi zespół. W samej końcówce, przy stanie 26:26, najpierw ze skrzydła uderzyła Mroczkowska, a po bloku Moniki Ptak na Śliwińskiej było 28:26.

Podłamany zespól z Podkarpacia niemal od pierwszej piłki oddał pole rywalkom. Po bloku Ptak na Olszówce było 3:1 dla Impelu, który co prawda po akcjach Szeremety i Śliwińskiej pozwolił beniaminkowi na dwa oczka, ale na pierwszej przerwie technicznej ponownie prowadził trzema punktami. Siatkarki z Dolnego Śląska wyraźnie nakręcały się z akcji na akcję. W polu zagrywki świetnie radziła sobie Kąkolewska, a po kontrach Čutury było 13:7. Marcin Wojtowicz za wszelką cenę starał się odczarować apatyczną grę rzeszowianek. Na parkiecie pojawiła się Głaz, ale dopiero dwa bloki Szeremety na Mroczkowskiej dodały wiary miejscowym (10:14). Jak się szybko okazało, były to jedynie płonne nadzieje, bowiem dwa asy serwisowe Joanny Kaczor dały Impelowi sześciopunktowe prowadzenie (17:11). Developres próbował walczyć, ale proste błędy były tylko wodą na młyn dla wicemistrza Polski, który po kontrataku Kaczor zakończył trzecią odsłonę meczu przy stanie 25:17.

Developres Rzeszów – Impel Wrocław 0:3
(20:25, 26:28, 17:25)

Developres: Olszówka (11), Nowakowska (3), Hawryła (2), Szeremeta (16), Mucha (1), Filipowicz (1), Borek (libero) oraz Śliwińska (14), Budzoń i Głaz (1)
Impel: Mroczkowska (9), Ptak (13), Kąkolewska (8), Cutura (9), Gryka (1), Kaczor (10), Topic (libero) oraz Kwiatkowska i Hagglund (2)