Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Janusz: Graliśmy dobrą siatkówkę i to był klucz do zwycięstwa

Marcin Janusz: Graliśmy dobrą siatkówkę i to był klucz do zwycięstwa

Kielczanie wygrali swój pierwszy mecz w PlusLidze w 2015 roku. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza pokonali AZS Częstochowa 3:1. - AZS miał zdecydowanie więcej przestojów - skomentował Marcin Janusz, rozgrywający Effectora Kielce.

Niedzielny pojedynek pomiędzy AZS-em Częstochowa a Effectorem Kielce był meczem pomiędzy sąsiadami w tabeli, bowiem obie drużyny dzielił zaledwie jeden punkt. – To był bardzo ważny mecz dla nas, bo graliśmy z jedną z tych drużyn, z którą będziemy się bić o miejsce w tabeli. Źle go zaczęliśmy, słabo graliśmy w pierwszym secie, a mimo to wynik był na styku. Później zagraliśmy na swoim normalnym poziomie i udało się wygrać – powiedział Marcin Janusz. Akademicy z Częstochowy poza pierwszym setem tylko momentami dotrzymywali kroku rywalom. Kielczanie zdobywali punkty seriami oraz utrzymywali koncentrację w decydujących momentach partii. – AZS miał zdecydowanie więcej przestojów. W pewnym momencie po prostu staraliśmy się im oddawać piłkę, bo mieli bardzo duży problem z pierwszą akcją. Wykorzystaliśmy to. Po pierwszym secie graliśmy swoją, dobrą siatkówkę i to był klucz do zwycięstwa – wyjaśnił rozgrywający.

W najbliższych dniach kielczan czekają dwa trudne pojedynki. W środę Effector rozegra zaległe spotkanie z Lotosem Treflem Gdańsk a następnie w sobotę podopieczni Dariusza Daszkiewicza podejmą BBTS Bielsko-Biała. – Na pewno będzie ciężko. Jak widać po dzisiejszym meczu – forma jest, ale myślę że może być zdecydowanie wyższa, bo nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu w tym sezonie, ale cieszę się, że to wystarczyło. Teraz przed nami mecz z Treflem Gdańsk będzie ciężko, wiadomo. Trzeba będzie się postarać, żeby zdobyć jakikolwiek punkt. Później bardzo ważny mecz z BBTS-em i tam zdecydowanie będziemy szukali punktów, żeby odskoczyć tej czwórce, która jest na samym dole – zakończył Marcin Janusz.