Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Małgorzata Skorupa: W obecnej siatkówce nie ma miejsca na błędy

Małgorzata Skorupa: W obecnej siatkówce nie ma miejsca na błędy

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz wciąż nie powiększyły swojego dorobku punktowego. W meczu 14. kolejki Orlen Ligi bydgoszczanki uległy Tauronowi Banimexowi Dąbrowa Górnicza 1:3. - Musimy walczyć dalej - przyznała Małgorzata Skorupa.

Co przede wszystkim zadecydowało o waszej porażce w spotkaniu przeciwko MKS-owi Dąbrowa Górnicza?

Małgorzata Skorupa: – Wydaje mi się, że zadecydowało o tym przyjęcie i skuteczność w ataku. Te dwa elementy są ściśle ze sobą związane. Ciężko tak na gorąco coś jeszcze wyłapać… Ale widać u nas poprawę w kilku elementach. Są rzeczy, które wprowadziłyśmy do naszej gry po raz pierwszy. W ostatnim secie mimo trudnej sytuacji walczyłyśmy do końca. Jeśli dalej będziemy tak waleczne, to wynik przyjdzie sam.

Czym to może być spowodowane, że po bardzo dobrze zagranym secie przydarza wam się spora obniżka formy i przegrywacie kolejną partię bardzo wyraźnie?– Już w wielu meczach widywałam podobne sytuacje. Nawet drużynom klasy światowej zdarza się wygrać jednego seta bardzo wysoko, by kolejnego wysoko przegrać. W obecnej siatkówce nie ma miejsca na błędy i wystarczy moment, żeby się wszystko odwróciło. To jest kwestia decyzji, które trzeba podejmować w ułamku sekundy. Jeżeli nie jest się odpowiednio skoncentrowanym, to takie wpadki się zdarzają. Taka po prostu jest siatkówka. Musimy starać się unikać tych sytuacji, utrzymać koncentrację cały czas i próbować walczyć dalej.

W przerwie między meczami Orlen Ligi zagracie w Pucharze Polski przeciwko łódzkiemu ŁKS-owi. To zespół z I ligi, na papierze można więc was uznać za faworyta tego spotkania. Jak środowy pojedynek może wyglądać?

– W teorii faktycznie można mówić o nas jako o faworycie, ale w praktyce wygląda to trochę inaczej. Może być bardzo ciężko, bo w zespole z Łodzi występują dziewczyny, które grały na ligowych parkietach dobrych parę lat. To nie jest drużyna do bicia, na pewno więc jej nie zlekceważymy. Podejdziemy do tego meczu bardzo poważnie. Jedziemy tam oczywiście wygrać. Jestem dobrej myśli.

* – cały wywiad do przeczytania w serwisie kspalac.bydgoszcz.pl

źródło: inf. własna, kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved