Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Maja Ognjenović: Było łatwiej, niż się spodziewałyśmy

Maja Ognjenović: Było łatwiej, niż się spodziewałyśmy

Chemik Police nie zwalnia tempa, w niedzielę odniósł kolejne zwycięstwo 3:0. Tym razem wyższość mistrzyń Polski musiał uznać Atom Trefl Sopot. - Był to łatwiejszy mecz, niż się spodziewałyśmy - przyznała po meczu rozgrywająca polickiej ekipy.

Kolejny raz Chemik Police wygrał spotkanie bez straty seta. W niedzielę Atom Trefl Sopot próbował walczyć, ale policzanki w ważnych momentach wrzucały wyższy bieg, odskakiwały na kilka punktów i zdobyły trzy punkty. – Jeżeli mam być szczera, to był to łatwiejszy mecz, niż się spodziewałyśmy. Można powiedzieć, że wykonałyśmy dobrą robotę i zainkasowałyśmy kolejny komplet punktów do ligowej tabeli – cieszyła się po spotkaniu Maja Ognjenović, rozgrywająca Chemika Police. – Można powiedzieć, że nasza zagrywka funkcjonowała bardzo dobrze, ale po drugiej stronie siatki sopocianki także nieźle się w tym elemencie spisywały, my jednak przyjmowałyśmy na wysokim poziomie. Jeżeli chodzi o serwis, odrzuciłyśmy rywalki od siatki, co oznaczało, iż sopocianki nie mogły grać z wykorzystaniem środkowych, a to było naszym celem – analizowała serbska zawodniczka.

Było to pierwsze spotkanie Chemika Police po przerwie noworocznej, ale jak widać pauza nie wpłynęła negatywnie na zespół Giuseppe Cuccariniego. Widać było w zespole dużą koncentrację. – Moim zdaniem rozpoczęłyśmy to spotkanie może troszkę rozluźnione. To jest w takiej sytuacji normalne, miałyśmy kilka dni przerwy w okresie noworocznym. Potem jednak wróciłyśmy na swoje tory i najważniejsze, że wygrałyśmy – powiedziała Maja Ognjenović. Na początku meczu podopieczne Lorenzo Micelliego osiągnęły kilkupunktową przewagę, ale gospodynie szybko odrobiły straty.

Maja Ognjenović niedawno otrzymała wyróżnienie dla najlepszej serbskiej siatkarki 2014 roku. – Cóż mogę powiedzieć, na pewno każda zawodniczka chciałaby taką nagrodę otrzymać. Przede wszystkim jednak to jest nie tylko nagroda dla mnie, ale i dla całego zespołu włącznie ze sztabem. Jestem naprawdę zadowolona, że mogłam otrzymać takie wyróżnienie – nie ukrywa siatkarka. Przed nią kolejne wyzwania w nowym 2015 roku. – Liczę na to, że z Chemikiem wygramy zarówno Puchar Polski, jak i mistrzostwo kraju oraz powalczymy w Lidze Mistrzyń. Jeżeli chodzi o reprezentację, to czekają nas ważne mistrzostwa Europy oraz Grand Prix. To będzie długie lato i mam nadzieję, że wszystkie będziemy zdrowe i będziemy mogły uczestniczyć w tych wydarzeniach – kończy Ognjenović.