Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: Wróciła radość z gry

Fabian Drzyzga: Wróciła radość z gry

fot. Joanna Skólimowska

- Po trudnym początku wróciliśmy do naszej dobrej gry, a pomogli nam w tym rywale, bo swoimi emocjami podkręcili atmosferę w hali. My ją lepiej wytrzymaliśmy i możemy się cieszyć z 3 punktów - mówi po wygranej z ZAKSĄ rozgrywający rzeszowian, Fabian Drzyzga.

Jeszcze kilka tygodni temu podopieczni Andrzeja Kowala przechodzili wyraźny kryzys formy, jednak ostatnie ich wyniki pokazują, że wracają na dobre tory. W pierwszym meczu w 2015 roku stosunkowo pewnie ograli ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. – Obojętnie jaki jest wynik – walczymy, staramy się zdobyć każdy punkt i cieszymy się z tego. Tak wróciła do nas radość z gry i to jest największy pozytyw tego wszystkiego – powiedział Fabian Drzyzga. W meczu z ZAKSĄ wszystko funkcjonowało, no może nieco gorsze przyjęcie było tylko w drugim secie, ale trzeba przyznać, że rywale postawili wówczas na bardzo mocną zagrywkę. W jakimś stopniu przyniosło im to efekt, ale też ich w kluczowym momencie zatrzymaliśmy – dodał rozgrywający wicemistrza Polski.

Wydaje się, że właśnie druga odsłona była kluczowa dla losów spotkania. Rzeszowianie rozpoczęli ją dość słabo. W końcówce również mieli cztery oczka straty do drużyny z Kędzierzyna-Koźla, a jednak potrafili odwrócić losy tej części spotkania i odebrać podopiecznym trenera Świderskiego ochotę do gry w trzecim secie. – Generalnie źle zaczęliśmy tego seta, od kilku błędów, nieporozumień, co się niestety zdarza po wysoko wygranym wcześniejszym secie – podkreślił Drzyzga. – Koncentracja gdzieś wówczas ucieka, a tak nie powinno być. Musimy też nad tym pracować, bo jeden set wygrany do 13 nie zmienia tego, że są przed nami kolejne dwa do wygrania. Po bardzo trudnym początku wróciliśmy jednak w miarę do naszej dobrej gry, a pomogli nam w tym trochę rywale, bo swoimi emocjami podkręcili atmosferę w hali. My ją jednak lepiej wytrzymaliśmy i możemy się cieszyć z kolejnych trzech punktów – zakończył Drzyzga.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved