Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dariusz Parkitny: Musimy grać o każdą piłkę

Dariusz Parkitny: Musimy grać o każdą piłkę

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w pierwszym spotkaniu w nowym roku przegrały przed własną publicznością z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała 1:3. - Jeżeli się przegrywa. to głowa czasami nie nadąża - przyznał trener ostrowczanek, Dariusz Parkitny.

Nowy rok dla wielu osób wiąże się z nowym startem, nowymi nadziejami i oczekiwaniami. Podobnie na start 2015 roku patrzono w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie miejscowe KSZO chciało pokazać się z dobrej strony przed własną publicznością już w pierwszej kolejce po noworocznej przerwie. Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego czekało ciężkie zadanie, ponieważ ich rywalkami były zawodniczki z Bielska-Białej. W premierowej partii gospodynie podjęły walkę i przegrały seta 21:25, jednak w kolejnym secie było już dużo gorzej i bielszczanki zwyciężyły do 15. Przełomowym mógł okazać się set numer trzy, który padł łupem ostrowczanek 25:22 i dzięki niemu gospodynie złapały kontakt z wyżej notowanymi przeciwniczkami. Zwycięstwo w trzeciej odsłonie podziałało jednak zgoła inaczej i siatkarki KSZO w kolejnej części gry kompletnie opadły z sił i nie były w stanie nawet przez chwilę zagrozić BKS-owi. Ostatecznie zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego przegrał do 11 i cały mecz 1:3. – Trzeba walczyć cały czas niezależnie od tego, czy gramy z zespołem z Bielska-Białej, czy z Legionowa. W ostatnim secie tego pojedynku tego zabrakło zdecydowanie – w żołnierskich słowach przyznał Dariusz Parkitny.

Po spotkaniu z bielszczankami trener nie był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Głównym problemem było niewypełnianie założeń nakreślonych przed pierwszym gwizdkiem sędziego. – Najgorsze jest to, że niektóre dziewczyny nie wypełniają tego, co sobie założyliśmy. Musimy wiedzieć, że gramy o każdą piłkę, a nie o seta, o punkt w tabeli czy o mecz, tylko gramy o każdą piłkę. Jak będziemy walczyć o wszystkie piłki, to uda nam się wygrać spotkanie – przyznał opiekun KSZO.

Ekipa z województwa świętokrzyskiego wciąż okupuje dziewiątą lokatę i ma jedynie trzy oczka straty do miejsca gwarantującego udział w play-off. W tym sezonie ostrowczanki przegrały dziewięć spotkań, a pojedynek z BKS-em Aluprofem był dziesiątą porażką i czwartą z rzędu. Według szkoleniowca KSZO jego podopieczne nieco przyblokowały się „w głowach”. – To był problem siedzący w głowie. Jeżeli się przegrywa, to głowa czasami nie nadąża, a tak nie może być. Nastawienie psychiczne musi iść w parze z dyspozycją fizyczną, musi, że tak powiem śledzić i obserwować granie – skomentował Parkitny.

źródło: echodnia.eu, inf. własna