Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: Wszystkie zwycięstwa są ważne

Andrzej Kowal: Wszystkie zwycięstwa są ważne

- Mieliśmy problemy z przyjęciem, ale rywale mocno ryzykowali i trafiali. Do tego doszły nieskończone trzy ataki i kędzierzynianie odskoczyli. Ale graliśmy do końca, cierpliwie i to się przełożyło na wygranie tego seta - mówi po wygranej z ZAKSĄ Andrzej Kowal.

Znakomicie zakończyliście 2014 rok i tak samo rozpoczęliście kolejny. Dwa zwycięstwa po 3:0 z Jastrzębskim Węglem i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle są szczególnie ważne ze względów psychologicznych…

Andrzej Kowal:Wszystkie zwycięstwa są ważne ze względów psychologicznych, budujące dla zespołu…

Ale gdy pokonuje się rywala do walki o medale w setach do 10, 12 czy 13, to chyba jednak coś wyjątkowego.

No tak, ale nie przeceniajmy tego zwycięstwa. ZAKSA ma swoje problemy, a dla takich drużyn teraz jest bardzo ciężki okres. Nas natomiast cieszy to, że nie gubimy punktów, bo walka o jak najlepszą pozycję przed play-off będzie bardzo ciężka.

Od początku sezonu mówiło się sporo o tym, że waszą siłą będzie zagrywka. W meczu z ZAKSĄ w pierwszym i trzecim secie funkcjonowała już bardzo dobrze.

Zagrywkę mamy na naprawdę bardzo dobrym poziomie. Są przecież jeszcze Dawid Dryja, Russell Holmes, Rafał Buszek, Dawid Konarski czy Lukas Tichacek, którzy dziś nie mieli okazji pokazać tego. Potencjał w zagrywce jest spory, ale też trzeba grać rozsądnie w tym elemencie. Dziś dużo dawały nam floty, więc trzeba też dobrze tym wszystkim gospodarować, w zależności od przeciwnika.

W środę przerywnik w Pucharze Polski i młody zespół Asseco Resovii, czyli AZS Politechnika Warszawska. Tutaj będzie jeden mecz, który trzeba wygrać, by grać w półfinale.

To groźny zespół. Nawet ostatnio, gdy przegrali w Lubinie, to prowadzili na początku seta nawet sześcioma punktami. Trzeba na nich uważać, bo jak będą mieli swoje szanse, to zrobią wszystko, by je wykorzystać. Trzeba zagrać agresywnie, tak samo jak z ZAKSĄ. Tym młodym chłopakom nie można dać pograć, bo oni grają bez żadnych kompleksów, bez stresu. A to się przekłada na dobrą grę.