Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Chemik Police kontynuuje zwycięską passę

ORLEN Liga: Chemik Police kontynuuje zwycięską passę

Siatkarki Chemika Police w hicie 14. kolejki ORLEN Ligi okazały się lepsze od PGE Atomu Trefl Sopot. Tym razem policzanki do zwycięstwa potrzebowały zaledwie trzech setów i nadal pozostają jedynym niepokonanym w lidze zespołem, śrubując swój rekord wygranych.

Początek spotkania to punkty oddane rywalkom po błędach własnych (1:1), żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie przewagi, ale widać było, że policzanki od początku zaryzykowały w polu zagrywki. Przyniosło to skutek, bowiem pomogło ustawić szczelny blok (5:3). Sopocianki jednak szybko wyrównały, a po chwili wyszły na prowadzenie 8:6 po autowym ataku policzanek. Kłopoty z przebiciem się na drugą stronę miała Anna Werblińska i Giuseppe Cuccarini został zmuszony do wzięcia czasu przy stanie 10:6 dla Atomu Trefla. Dobra zagrywka Mai Ognjenović pozwoliła odrobić nieco strat, a kiedy przy zagrywce Anny Werblińskiej sopocianki popełniły dwa błędy w ataku z rzędu, a następnie udanie atakowała Ana Bjelica, to Chemik był już na prowadzeniu 12:11. Po ataku Any Bjelicy Chemik odskoczył na 14:12, a udany blok duetu Bednarek-Kasza/Ognjenović sprawił, że na przerwę techniczną gospodynie zeszły prowadząc 16:13. Zagrywka Chemika sprawiała rywalkom sporo trudności i po ataku Małgorzaty Glinki-Mogentale Lorenzo Micelli poprosił o przerwę, która przyniosła rezultaty, bowiem przyjezdne zbliżyły się na jeden punkt (17:16). Policzanki jednak wrzuciły kolejny raz wyższy bieg, dobrze zagrywała Aleksandra Jagieło, co sprawiło, że Atom Trefl Sopot miał kłopot ze skonstruowaniem akcji (22:16). Policzanki spokojnie kontrolowały boiskowe wydarzenia i pomimo że przyjezdne zbliżyły się na 20:23, miały najpierw po sprytnej kiwce Mai Ognjenović piłkę setową, a blok na Klaudii Kaczorowskiej zakończył tę część meczu kilka minut później.

Od ataku Katarzyny Zaroślińskiej rozpoczęły seta numer dwa sopocianki, a po chwili prowadziły już 2:0. Dobra zagrywka Zuzanny Efimienko pozwoliła Atomowi Treflowi Sopot objąć prowadzenie 4:1. Policzanki mozolnie odrabiały straty, na boisku rozgorzała twarda walka, a po ataku Anny Werblińskiej był już remis 5:5. Trzy kolejne akcje za sprawą dobrej zagrywki Charlotte Leys wygrały jednak brązowe medalistki minionego sezonu (8:5). Policzanki po raz kolejny rzuciły się do odrabiania strat i po ataku Any Bjelicy oraz  znakomitym bloku był już remis 10:10. Walka dalej trwała w najlepsze, wynik oscylował wokół remisu. Dobra zagrywka Stefany Velijković oraz działający blok pozwoliły „chemicznym” prowadzić na przerwie technicznej 16:13. Na ryzykowną zagrywkę postawiły zresztą obie ekipy. Walka z obu stron mogła się podobać, chociaż nie brakowało prostych błędów, było też dużo obron, a ozdobą była długa akcja zakończona atakiem Agnieszki Bednarek-Kaszy (19:16). Mistrzynie Polski cały czas utrzymywały niewielkie prowadzenie, ale do czasu. Po błędzie rywalek to sopocianki prowadziły 23:22, sprawy w swoje ręce wzięła jednak Małgorzata Glinka-Mogentale kończąc dwa ataki z rzędu, a następnie błąd popełniły siatkarki Atomu Trefla i przegrywały już w meczu 0:2.

Od zepsutej zagrywki Anny Werblińskiej rozpoczął się set trzeci, a po chwili na blok nadziała się Ana Bjelica. Dwa ataki tej siatkarki pozwoliły doprowadzić do remisu, a dodatkowo znakomicie serwowała po raz kolejny Velijković, od której wszystko się zaczynało. Małgorzata Glinka-Mogentale zdobyła punkt na 4:2 i takie minimalne prowadzenie gospodynie utrzymały na przerwie technicznej numer jeden, po kiwce Mai Ognjenović. Po niej gra wciąż toczyła się punkt za punkt, w szeregach sopocianek bardzo dobrze spisywała się Klaudia Kaczorowska, była skuteczna w ataku, a także i na zagrywce, co pozwoliło jej zespołowi wyjść na prowadzenie 10:9. Wynik jednak wciąż był remisowy, sporo w tym fragmencie grały obie atakujące –Zaroślińska i Bjelica (12:12). Dobra gra Bjelicy oraz blok na Kaczorowskiej spowodowały, że na przerwie technicznej Chemik prowadził 16:14. Po niej raz jeszcze zadziałał policki blok, a ręce rywalek obiła Werblińska. Sopocianki miały spory kłopot ze skończeniem ataku (14:19). Policzanki były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i pewnie zmierzały po kolejną wygraną 3:0 (22:16). Siatkarki z Sopotu zbliżyły się po udanych atakach na 20:22, ale po chwili znakomite akcje w ataku i na zagrywce Stefany Velijković dały Chemikowi piłki meczowe (24:20). Spotkanie zakończył atak Agnieszki Bednarek-Kaszy.

MVP: Agnieszka Bednarek-Kasza

Chemik Police – PGE Atom Trefl Sopot 3:0
(25:21, 25:23, 25:21)

Chemik: Werblińska (7), Bednarek-Kasza (10), Glinka-Mogentale (12), Bjelica (15), Veljković (10), Ognjenović (4), Zenik (libero) oraz Malagurski i Jagieło
Trefl: Leys (2), Efimienko (7), Kaczmar (2), Cooper (6), Kaczorowska (10), Zaroślińska (11), Durajczyk (libero) oraz Miros (6) i Łukasik