Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Trzy punkty Cuprum w meczu z Politechniką

PlusLiga: Trzy punkty Cuprum w meczu z Politechniką

Siatkarze Cuprum po raz kolejny udowodnili, że w PlusLidze nie znaleźli się przez przypadek. W meczu 18. kolejki ekstraklasy lubinianie pokonali w trzech setach AZS Politechnikę Warszawską, umacniając się tym samym na szóstym miejscu w tabeli.

Spotkanie efektownym atakiem otworzył Michał Filip. Tak skutecznego startu nie mieli miejscowi, skuteczny blok, kolejne ataki i punktowa zagrywka Bartłomieja Lemańskiego postawiły stołecznych inżynierów w lepszej sytuacji (6:3). Gospodarze w ekspresowym tempie wrócili do gry, po ataku Paszyckiego tracąc do rywali już tylko jeden punkt (8:9). Przyjezdni mogli jednak liczyć na Aleksandra Śliwkę, a przy imponującej czujności w bloku i zatrzymanych atakach duetu Romać/Paszycki akademicy odzyskali kontrolę nad przebiegiem zmagań – 12:8. Kolejny zryw lubinian pozwolił gospodarzom na prowadzenie gry punkt za punkt. Na kolejne zagrania Romacia odpowiadał Szalpuk i na drugiej przerwie technicznej wciąż o krok dalej byli goście – 16:13. Nie była to pełnia możliwości siatkarzy Cuprum Lubin, chociaż przy czteropunktowej przewadze podopiecznych Jakuba Bednaruka w końcówce seta sporo wskazywało na to, że stołeczni tej szansy już nie zmarnują. Kolejna pogoń za rywalem przyniosła gospodarzom oczekiwane rezultaty. W kluczowym momencie rywali zagrywką pocelował Romać (asy na Olenderku i Depowskim) i lubinianie tracili do rywali już tylko jedno oczko (21:22). Triumfatora wyłoniła gra na styku, w trudnych chwilach swojego zespołu nie zawodził Romać, rywalom o swojej obecności przypomniał blok lubinian. To właśnie skuteczny blok Borovnjaka na Filipie zakończył ten fragment meczu (29:27).

Będący na fali gospodarze lepiej weszli w kolejnego seta. Na siatce nie zawodzili Paszycki z Romaciem, po drugiej stronie siatki nieco problemów miał Filip. W trudnych chwilach akademicy mogli liczyć na Artura Szalpuka i na pierwszej przerwie technicznej obie drużyny dzielił tylko jeden punkt, chociaż wciąż ze wskazaniem na siatkarzy z Lubina (8:7). Po wznowieniu gry utrzymywała się gra na styku. Kiedy po raz kolejny w meczu serwis lubinian poruszył szeregi przyjęcia AZS-u, dystans nieco się zwiększył, a po pomyłce w ataku Michała Filipa trener gości rozpoczął rotacje składem. Jakub Bednaruk w miejsce Filipa wprowadził Radomskiego. Chwilę później na boisku pojawili się Bieńkowski z Mikołajczakiem, jednak wciąż to gospodarze dyktowali warunki gry. Kolejne zagrania kończył Borovnjak, czujnością w bloku popisał się Romać. Punktowy blok Romacia na Szalpuku (19:13) wywołał kolejną reakcję Jakuba Bednaruka. Trener gości kontynuował rotacje składem, wprowadzeni na boisko Depowski i Świrydowicz nie byli już w stanie odwrócić losów seta. Na siatce nie zawodzili Michalski i Borovnjak, partię efektownym zagraniem zakończył Trommel, przy dość zdecydowanym prowadzeniu gospodarzy – 25:17.

Trener Bednaruk w partii trzeciej wrócił do wyjściowego składu. O swojej wartości i przydatności dla zespołu z Warszawy szybko przypomniał Aleksander Śliwka. Przy kolejnych atakach młodego zawodnika inżynierów goście dotrzymywali kroku rywalom. Po drugiej stronie siatki nie zawodzili Borovnjak z Paszyckim, prowadząc grę na styku (5:5). Na tym etapie zakończyła się jednak gra punkt za punkt, goście nie ustrzegli się błędów własnych, a wszelkie niedociągnięcia rywali bezlitośnie wykorzystywali lubinianie. Skuteczną zagrywką popisał się jeszcze Trommel i to właśnie przy jego serii skutecznych serwisów przewaga gospodarzy znacząco wzrosła (13:7). W reakcji na poczynania swoich podopiecznych Jakub Bednaruk poprosił jeszcze o czas, jednak ani przerwa, ani kolejne zmiany w składzie akademików na zbyt wiele się nie zdały. Pewni swego gospodarze systematycznie powiększali przewagę, prowadząc po ataku Romacia 19:12. Siatkarze Cuprum także nie ustrzegli się pomyłek, jednak przy tak znaczącej przewadze margines błędu lubinian był dość spory. Kolejny zryw gości pozwolił im tylko zmniejszyć rozmiar porażki. Po błędach w ataku Lemańskiego, a następnie Szalpuka podopieczni trenera Cretu mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa (25:17) i pełnej puli punktów.

Cuprum Lubin – AZS Politechnika Warszawska 3:0
(29:27, 25:17, 25:17)

Cuprum: Borovnjak (9), Trommel (11), Michalski (7), Paszycki (10), Romać (16), Łomacz (1), Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz
AZS Politechnika: Lipiński (2), Lemański (7), Filip (11), Śliwka (6), Szalpuk (9), Sacharewicz (5), Olenderek (libero) oraz Radomski (1), Depowski, Świrydowicz, Bieńkowski i Mikołajczak