Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Czarnowski: Potrzebowaliśmy pewnego zwycięstwa

Patryk Czarnowski: Potrzebowaliśmy pewnego zwycięstwa

fot. Cezary Makarewicz

- Chcieliśmy odbudować się po tej ostatniej porażce, naprawić te błędy, które popełniliśmy - o nastawieniu przed spotkaniem z MKS-em Będzin, samym meczu i kolejnych starciach Jastrzębskiego Węgla mówił środkowy ekipy ze Śląska - Patryk Czarnowski.

To był taki mecz i wygrana, jakich potrzebowaliście, szczególnie po ostatniej porażce, dość bolesnej, z Resovią Rzeszów?

Patryk Czarnowski: Myślę, że z jednej strony tak. Potrzebowaliśmy pewnego zwycięstwa i z takim nastawieniem tutaj przyjechaliśmy, żeby nie tracić ani punktu, ani zbyt wiele energii, bo przed nami jeszcze jeden mecz bodajże z Będzinem i z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Chcieliśmy więc odbudować się po tej ostatniej porażce z rzeszowianami. Naprawić te błędy, które popełniliśmy w tamtym spotkaniu.

Co więc zmieniło się na tyle, że tym razem było kluczem do sukcesu, pozwalając na spokojne zwycięstwo?Bardzo dobrze przyjmowaliśmy, co prawda gdzieś tam było jeszcze kilka nieporozumień między naszym nowym graczem „Gulim” (Guillaume Quesque – przyp. red.) a resztą zawodników. Aczkolwiek myślę, że to jest spokojnie do dopracowania. Dobrze popracowaliśmy także blokiem i uruchomiliśmy całą linię ataku łącznie z pipe’ami, fajnie to wychodziło, więc te elementy chyba właśnie dominowały w tym spotkaniu.

Trudno nie wspomnieć o problemach kadrowych, z jakimi zmagacie się praktycznie od początku sezonu… Nie jest to bez znaczenia, trudno od tego uciec, nie myśląc o tego typu problemach?

Da się to zauważyć i podczas treningów, i w spotkaniach. To tylko świadczy o tym, jak ciężka jest liga, jest mnóstwo meczów do rozegrania, do tego mamy Puchar Polski i Ligę Mistrzów, także na pewno nie jest łatwo. Od początku byliśmy tylko bez jednego przyjmującego, także tych dwóch naszych pozostałych przyjmujących było mocno obciążonych i przez to też osłabionych, grając cały czas. Teraz niestety Zbyszek doznał kontuzji, mam nadzieję, że szybko do nas wróci, będziemy w komplecie i będziemy mogli spokojnie rozegrać wszystkie spotkania, z całym wachlarzem zawodników.

Możemy mówić o spodziewanym terminie powrotu Zbigniewa Bartmana do gry?

Trudno mi o tym mówić, nie jestem do końca poinformowany. Myślę, że władze klubu będą mogły powiedzieć coś więcej na ten temat.

Nie tak dawno dość pewnie pokonaliście ZAKSĘ teraz rywale zdołali się odbudować, o czym świadczy dość pewnie wygrany mecz ze Skrą. Czego zatem można się spodziewać po tym przeciwniku?

Mecze u nas w Jastrzębiu-Zdroju z ZAKSĄ zazwyczaj udawały nam się, to my wygrywaliśmy. Ale na swoim terenie kędzierzynianie są bardzo groźni, więc pojedziemy tam z myślami, że przed nami bardzo ciężkie spotkanie. Chociażby też po takim spotkaniu, jak to ze Skrą Bełchatów, gdzie ZAKSA po meczu z nami przegranym 0:3 podniosła się i wygrała bez straty seta. Na pewno będzie ogromna walka, musimy się do tego meczu dobrze przygotować i na pewno nie będzie łatwo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved