Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Pałac urwał seta dąbrowiankom

Orlen Liga: Pałac urwał seta dąbrowiankom

Dziwnie przebiegał mecz w Bydgoszczy, w którym najsłabszy w Orlen Lidze Pałac podejmował zespół z Dąbrowy Górniczej. Goście wysoko wygrali pierwszego seta, po czym... przegrali drugą partię do 18. W dwóch kolejnych znów dominowały gospodynie i wygrały 3:1.

Początek spotkania był wyrównany, ale tylko do stanu po 5. Od tego momentu uwidoczniła się przewaga dąbrowianek, głównie dzięki zagrywającej Katarzynie Koniecznej. Do tego błędy w ataku popełniała Weronika Fojucik, która została zmieniona przez Julię Twardowską, ale pałacanki wciąż nie mogły się przełamać. Dwa błędy ustawienia w bydgoskim zespole i drużyny zeszły na drugą przerwę techniczną przy prowadzeniu MKS-u 16:6. Po powrocie na parkiet w polu zagrywki wciąż była Konieczna, a jej koleżanki ustawiały szczelny blok. Dąbrowianki, w końcu dla miejscowych, popełniły błąd (18:7). Punkty z ataku zdobywały Konieczna i Gina Mancuso, a z zagrywki Natalia Piekarczyk, co dało pewne zwycięstwo dąbrowiankom w premierowej odsłonie 25:10.

Druga partia zaczęła się od dwóch bloków dąbrowianek. Jednak po chwili był remis, dzięki punktowej zagrywce Marty Biedziak. Podopieczne Juana Manuela Serramalery miały problem z przyjęciem zagrywki rywalek, dlatego bydgoszczanki zdołały wypracować nadwyżkę (8:2). Po przerwie technicznej przełamała się Konieczna, jednak gospodynie utrzymywały przewagę. Na boisku w dąbrowskim zespole pojawiła się Tamara Kaliszuk, która skończyła dwa ataki po wejściu, ale to było za mało. Bydgoszczanki dzielnie broniły swojego prowadzenia, skuteczne w ataku były Fojucik i Zuzanna Czyżnielewska (19:13). Środkowa Pałacu dołożyła także punkt bezpośrednio z zagrywki. Po bloku na Joannie Staniusze-Szczurek miejscowe miały piłkę setową. Pierwszą dąbrowianki obroniły, ale w kolejnej akcji Eleonora Dziękiewicz zaserwowała w aut (18:25).

Podrażnione siatkarki Tauronu szybko objęły prowadzenie w trzecim secie, mocna zagrywka Mancuso oraz proste błędy pałacanek i zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną, na której prowadziły przyjezdne 8:5. Po powrocie na parkiet dąbrowianki narzuciły swój styl gry, na środku świetnie spisywała się Dziękiewicz, zarówno w bloku, jak i w ataku. Po bloku na Patrycji Polak było już 18:10 dla MKS-u. Punkty z ataku zdobywały Konieczna i Kaliszuk, natomiast bydgoszczanki nie miały pomysłu na grę. Stąd ponownie wysoka wygrana podopiecznych trenera Serramalery – 25:12.

Dąbrowianki kontynuowały swoją dobrą passę w kolejnej odsłonie, od razu zdobyły kilkupunktowe prowadzenie. Natomiast pałacanki nie potrafiły odnaleźć się na boisku i przypomnieć sobie swojej gry z drugiej partii. Niemal nie do zatrzymania na skrzydle była Konieczna, cenne punkty dorzuciła także Katsiaryna Zakreuskaya (8:3). Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, koncertowo grały dąbrowianki, bydgoszczanki było tylko stać na pojedyncze skuteczne akcje. Po ataku ze środka Dziękiewicz przyjezdne miały pierwszą piłkę meczową. W kolejnej akcji Konieczna zaatakowała w siatkę, ale w następnej przechodzącą piłkę w aut posłała Natalia Misiuna i to dąbrowianki mogły cieszyć się ze zwycięstwa 25:16 i 3:1 w całym meczu. MVP została Katarzyna Konieczna.

KS Pałac Bydgoszcz – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 1:3
(10:25, 25:18, 12:25, 16:25)

Pałac: Polak (8), Biedziak (2), Misiuna (5), Skorupa (5), Czyżnielewska (7), Fojucik (5), Korabiec (libero) oraz Twardowska (4), Dybek (3), Bałdyga (1) i Śmieszek
MKS: Konieczna (18), Dziękiewicz (8), Mancuso (15), Piekarczyk (2), Sobolska (7), Zakreuskaya (13), Urban (libero) oraz Staniucha-Szczurek, Cemberci (1), Kaliszuk (4) i Strasz (libero)