Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Legionovia pokonała Budowlanych 3:0

Orlen Liga: Legionovia pokonała Budowlanych 3:0

Zespół z Legionowa nie składa broni w walce o czołową ósemkę Orlen Ligi. Podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego po zaciętej walce pokonały w trzech setach Budowlanych Łódź. Dzięki tej wygranej legionowianki wciąż liczą się w walce o play-off.

Pierwszej akcji meczu nie skończyła Natalia Skrzypkowska, ale wyłączyła z rozegrania włoską rozgrywającą zespołu gospodyń, a przy drugiej próbie łodzianki już się nie pomyliły. Zaraz potem przypomniały o sobie Daria Paszek i Malwina Smarzek, obie świetnie radziły sobie z atakami z odpowiednio lewego i prawego skrzydła. Ogromne trudności łódzkim przyjmującym sprawiła zagrywka kapitan legionowianek, Darii Paszek i podopieczne Roberta Strzałkowskiego lepiej „weszły” w mecz (6:3). Wszystko układało się po myśli gospodyń, a Katarzyna Połeć i Smarzek powstrzymały atak liderki drużyny przyjezdnej, Sanji Popović. Przy stanie 13:9 o czas poprosił szkoleniowiec łodzianek. Siatkarki Budowlanych Łódź miały kilka okazji, by złapać kontakt punktowy z legionowiankami, ale te wygrywały większość pojedynków na siatce w kluczowych momentach. Swój zespół w trudnej sytuacji agresywną kiwką wsparła Bechis, choć to kilka błędów własnych gospodyń sprowokowało dość nerwową końcówkę (18:18). Przyjezdne w dość kuriozalnych okolicznościach, dzięki obronie, która wpadła w niepilnowany 9. metr boiska, doprowadziły do gry na przewagi (24:24). Wtedy kilka niezwykle ważnych oczek zdobyła dzisiejsza jubilatka, Aleksandra Wójcik i ostatecznie pierwszy set padł łupem siatkarek z Legionowa (28:26).

Taki obrót spraw podziałał motywująco na łodzianki, które zaczęły nieco precyzyjniej ustawiać swoje ręce w bloku (2:0). Cały wysiłek koleżanek został jednak zniweczony przez nieprecyzyjne przyjęcie podopiecznych Krzyształowicza. We znaki dawała się także zagrywka, bardziej przeszkadzając, niż pomagając w zdobywaniu kolejnych punktów. Przełamać nie mogła się Ewelina Sieczka, której dyspozycja od początku sezonu jest bardzo nierówna. Reprezentantka Polski, Wójcik, sprowadziła swoim atakiem obie ekipy na pierwszą przerwę techniczną (8:5). Przyjezdne jednak nie pozwoliły przeciwniczkom, by te kolejny raz „dowiozły” tę zaliczkę do końca seta i odrzucając rywalki od siatki, wyszły na prowadzenie (10:9). W najmniej odpowiednim momencie przestój przytrafił się Budowlanym, coraz więcej ataków chorwackiej zawodniczki wracało pod jej nogi (14:11). Gra łodzianek kompletnie się posypała, w roli gaszących pożar wystąpiły Emilia Kajzer i Martyna Grajber, ale sytuacja wydawała się już niemal nie do odratowania z perspektywy ekipy przyjezdnych (14:21). Ataki łodzianek były zbyt lekkie i przewidywalne, by zagrozić legionowiankom w tym secie. Kiedy jednak nowo wprowadzone siatkarki odnalazły się na boisku, pozwoliły Budowlanym walczyć o zwycięstwo w tej partii (22:22). Kibice w Arenie Legionowo mogli oglądać kolejną walkę na przewagi, z których obronną ręką wyszły ich ulubienice (28:26).

Trzecią odsłonę z wysokiego „c” rozpoczęły przyjezdne, ale przemyślane ataki Darii Paszek nie pozwalały łodziankom poczuć się zbyt pewnie. Budowlane były jednak niedokładne, a to zemściło się, gdy Jaimie Thibeault posłała dwie punktowe zagrywki (8:7). Cierpliwość gospodyń dawała im kolejne punkty i Kanadyjka wciąż pozostawała w polu zagrywki. W łódzkiej drużynie nie funkcjonowała asekuracja, a niekorzystny rezultat potęgował błędy przyjezdnych. Legionowianki pewnie zmierzały do odniesienia niezwykle cennego zwycięstwa nad ekipą z Łodzi (15:9). Trener Strzałkowski dokonał dobrego wyboru, posyłając w pole zagrywki Klaudię Alagierską, która uspokoiła nastroje zawodniczek z Łodzi. To nie był jednak koniec emocji w Legionowie, przyjezdne zniwelowały stratę do zaledwie dwóch oczek (16:18). Wątpliwości rozwiały Paszek i Smarzek, nie wstrzymując ręki w ataku. Autowy atak Popović zakończył ten pojedynek (25:19).

Sk bank Legionovia Legionowo – Budowlani Łódź 3:0
(28:26, 28:26, 25:19)

Legionovia: Smarzek (14), Paszek (15), Wójcik (13), Thibeault (8), Połeć (5), Bechis (3), Wysocka (libero) oraz Gajewska, Alagierska (2) i Bociek
Budowlani: Śliwa (2), Polańska, Skrzypkowska (5), Popović (15), Pycia (11), Sieczka (3), Courtois (libero) oraz Kajzer, Ściurka (5), Grajber (5) i Sikorska (1)