Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Pawliński: Mam nadzieję, że nowy trener nam pomoże

Maciej Pawliński: Mam nadzieję, że nowy trener nam pomoże

fot. mksbanimex.bedzin.pl

Porażką z Jastrzębskim Węglem będzinianie kontynuują swoją pechową serię porażek. - Musimy pracować na treningach w tym samym stopniu nad elementami siatkarskimi, jak i nad naszą psychiką - mówił kapitan beniaminka PlusLigi, Maciej Pawliński.

Wbrew temu, co pokazuje wynik spotkania z Jastrzębskim Węglem, mieliście swoje szanse w meczu, kilkukrotnie zbliżając się do rywala. Czego przed wszystkim zabrakło w tych momentach: skuteczności, konsekwencji…?

Maciej Pawliński:Te wszystkie sety wyglądały dość podobnie, graliśmy do pewnego momentu, a później zdarzały nam się przestoje. Mieliśmy problemy w jednym, dwóch ustawieniach, w których nie potrafiliśmy dograć piłki i wyprowadzić skutecznego ataku. I tak wyglądał każdy set, gdzie rywale odskakiwali nam na jakieś 2-3 punkty i utrzymywali to do końca. Ciężko powiedzieć, ale na pewno w końcówkach praktycznie nie mieliśmy szans, żeby dogonić rywali. Chociaż szanse są zawsze, ale tutaj potrzebna by była kilkupunktowa seria. Wszystko rozgrywało się i decydowało praktycznie w połowie poszczególnych setów.

Po ostatnim meczu Jastrzębskiego Węgla i dość dotkliwej porażce z Resovią, gdzie jastrzębianie nie zagrali tak, jak można by tego oczekiwać, a dodatkowo przy sporych osłabieniach kadrowych rywala, upatrywaliście w tym wszystkim swojej szansy?Oczywiście Jastrzębski Węgiel niewątpliwie był faworytem tego meczu. Mieliśmy na uwadze też ich problemy z osłabieniem kadrowym, gdzie nie mają za dużo możliwości zmian. Liczyliśmy na pewno na dużo większą walkę z naszej strony, daliśmy z siebie wszystko, zostawiliśmy na boisku serce, ale niestety to nie wystarczyło. Drużyna z Jastrzębia-Zdroju zaprezentowała naprawdę dobrą siatkówkę, chociaż rzeczywiście liczyliśmy, że ugramy dużo więcej.

Wasz dotychczasowy bilans 18 meczów i 16 porażek nie daje powodów do optymizmu. W takiej sytuacji trudniej też o motywację?

To nie tak, nie jest trudno, bo oczywiście przed każdym kolejnym meczem jesteśmy zmotywowani. Jednak wiadomo, kiedy przegrywa się tyle spotkań w sezonie, to trochę brakuje pewności. Musimy pracować na treningach w tym samym stopniu nad elementami siatkarskimi, jak i nad naszą psychiką. Mam nadzieję, że nowy trener pomoże nam w tym i za jakiś czas będziemy grać lepiej, a co za tym idzie wygrywać kolejne spotkania.

Za wami zmiana trenera, w kuluarach od jakiegoś czasu mówiło się o tego typu ruchach. Jak to wyglądało u was – było to zaskoczeniem dla zespołu? Spodziewaliście się tej zmiany?

Zawsze kiedy drużyna nie spełnia oczekiwań i przegrywa sporo meczów, to mówi się o tego typu zmianach. Chociaż oczywiście było to dla nas pewne zaskoczenie, dowiedzieliśmy się o wszystkim dzień przed… Liczyliśmy się z tym, bo kiedy drużyna nie gra za dobrze, to właśnie sternik jest rozliczany jako odpowiadający za to i często jest zmieniany. Taka jest niestety praca trenera.

Po tak krótkim czasie wspólnej pracy i zaledwie kilku treningach trudno jeszcze ocenić, na ile Roberto Santilli jest w stanie dać nowy impuls zmienić zespół i obraz gry?

Na razie trudno, mieliśmy raptem trzy wspólne treningi. Ale ja głęboko wierzę w to, że naprawdę za jakiś czas będziemy prezentować się lepiej. Jak będziemy pracować tak, jak na ostatnich treningach, to jestem o tym przekonany.

Z perspektywy ostatniego miejsca trudno mówić o celach, ale co chcecie osiągnąć w tym jeszcze nie straconym sezonie?

Oczywiście chcemy odbić się od dna przed fazą play-off i wystartować z jak najwyższego miejsca nam się uda. A później walczyć, bo teraz tak jest ten etap play-off skonstruowany, że także startując z tych najniższych miejsc, wciąż można się liczyć w walce o 5. miejsce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved