Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W Pucharze Belgii przerwana hegemonia Knack i Noliko

W Pucharze Belgii przerwana hegemonia Knack i Noliko

fot. archiwum

Do historycznego wydarzenia doszło w Belgii, gdzie po raz pierwszy od 21 lat krajowego pucharu nie zdobędzie ani Knack Roeselare, ani Noliko Maaseik. Wszystko dlatego, że w finale zagrają dwa inne zespoły - Precura Antwerpia i Volley Asse Lennik.

Pod koniec grudnia odbyły się mecze rewanżowe Pucharu Belgii. Precura z pucharowych rozgrywek wyeliminowała Noliko Maaseik. Pierwszy mecz gracze z Antwerpii wygrali 3:1, a wspaniałe zawody rozegrał wówczas Marien Moreau. W rewanżowym starciu wystarczyło im zatem wygrać dwa sety, aby znaleźć się w finale. Mimo że w szeregach rywali dwoili się i troili Bjorn Hohne i Tom Van Walle, to nie wystarczyło to, aby ekipa z Maaseik odwróciła losy rywalizacji. Druga i czwarta partia meczu padły łupem przeciwników i to oni mogli cieszyć się z awansu do finału.

Podobna radość panowała w Lennik, bo drużyna Piotra Orczyka wyeliminowała Knack Roeselare, które broniło pucharowej zdobyczy. U siebie Volley Asse również wygrało 3:1, a więc na wyjeździe potrzebne były mu wygrane dwa sety. Podopieczni Johana Devoghela okazali się lepsi w pierwszym i trzecim secie, dzięki czemu przypieczętowali awans do finału. Wprawdzie ekipa z Roeselare ambitnie próbowała odrabiać straty, ale nawet dobra postawa Hendrika Tuerlinckxa i Matthijsa Verhanemanna, którzy łącznie zdobyli 38 punktów, nie pozwoliła jej odwrócić losów rywalizacji. Przyjezdnych do sukcesu poprowadził Robin Overbeeke. Wielki finał odbędzie się w Antwerpii 21 lutego.

Wyłoniono już także finalistki Pucharu Belgii. O to trofeum powalczą Asterix Kieldrecht, który po raz piętnasty z rzędu zagra w decydującym meczu. Tym razem w drodze do finału wyeliminował Dauphinses Charleroi. Jego przeciwnikiem będzie Gent Dames, które wykazało wyższość nad VC Oudegen.źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved