Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Santilli: Polska światowym centrum siatkówki

Roberto Santilli: Polska światowym centrum siatkówki

fot. archiwum

- O ile jeszcze w 2007 roku moja decyzja o wyjeździe do waszego kraju była odebrana w Italii ze zdziwieniem, o tyle teraz wielu włoskich trenerów marzy o pracy nad Wisłą - mówi Roberto Santilli, nowy szkoleniowiec MKS-u Banimexu Będzin.

Pod koniec 2014 roku doszło do zmiany na ławce trenerskiej MKS-u Banimexu Będzin. Damiana Dacewicza zastąpił Roberto Santilli. Włoch pracował już w kraju nad Wisłą, przez trzy sezony z sukcesami prowadząc Jastrzębski Węgiel. Jednak wcześniej obcokrajowcy chcieli pracować przede wszystkim w czołowych klubach PlusLigi. Obecnie coraz częściej łakomym kąskiem są dla nich nawet zespoły z ogona ligowej tabeli. – Wiele się zmieniło w PlusLidze od czasów, gdy pierwszy raz tu przyjechałem w 2007 roku – powiedział Santilli. – Wasza liga bardzo się zmieniła w ostatniej dekadzie. Gdybyśmy mieli przyznać mistrzostwo świata za tempo zmian w rozgrywkach, to wy je byście otrzymali, a nie żadni Włosi, Rosjanie czy Turcy. Takiego skoku nikt nie zrobił – dodał.

Wydawało się, że zamknięcie PlusLigi będzie również szansą na spokojną pracę dla polskich trenerów. Jednak żaden klub nie chce być czerwoną latarnią rozgrywek, a działacze poszczególnych zespołów coraz chętniej sięgają po zagranicznych szkoleniowców. Wystarczy wspomnieć, że obecnie w PlusLidze pracuje ich aż siedmiu. W przyszłości może być ich jeszcze więcej. – Polska to w tej chwili samo centrum światowej siatkówki. O ile jeszcze w 2007 roku moja decyzja o wyjeździe do waszego kraju była odebrana w Italii ze zdziwieniem, o tyle teraz wielu włoskich trenerów marzy o pracy nad Wisłą i nikt mi się już nie dziwi – skomentował nowy szkoleniowiec będzińskich tygrysów. – Na razie podpisaliśmy umowę do końca rozgrywek, z opcją przedłużenia. Jeśli w Będzinie działacze będą tak ambitni, jak mi zapowiadają, a projekt będzie ciekawy, to ja na pewno będę gotów pozostać – zakończył Santilli.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved