Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roberto Santilli: Chcę wygrać z MKS-em przynajmniej trzy mecze

Roberto Santilli: Chcę wygrać z MKS-em przynajmniej trzy mecze

fot. archiwum

- Nie jestem rozczarowany przebiegiem meczu z Jastrzębskim Węglem, bo jestem w Będzinie za krótko. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że Jastrzębski prezentuje wysoki poziom - powiedział nowy szkoleniowiec MKS-u Będzin.

Do tej pory beniaminek z Będzina wygrał zaledwie dwa mecze i zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Będzinianie, aby pozostać w PlusLidze, muszą wygrać pięć meczów. – Punktów musimy szukać w meczach z innymi rywalami. Z drużynami z Kielc, Częstochowy czy Bielska-Białej – mówił Santilli, który podpisał z MKS-em kontrakt tylko do końca sezonu. – Mamy zadanie do wykonania. Przepisy PlusLigi stanowią, że MKS na pewno zachowa miejsce w elicie, jeżeli wygra pięć meczów w sezonie. Wygraliśmy dotąd dwa, więc mamy nad czym pracować. Te mecze możemy wygrać w sezonie zasadniczym, ale również w play-off. Nie chcemy jednak oczywiście czekać na ostatnią chwilę. Chcemy zrobić to jak najszybciej – zapewniał.

Włoski szkoleniowiec chce odmienić oblicze drużyny, która przegrała wiele spotkań i nie potrafi się odblokować. – Nie powiem, że ta drużyna ma problem mentalny, ale kolejne porażki na pewno siedzą w głowach zawodników. Nie może być inaczej, gdy przegrywa się szesnaście z osiemnastu spotkań. Musimy o tym zapomnieć. Wyczyścić głowy i ze spokojem przystąpić do kolejnych spotkań – mówi Santilli, który cieszy się z powrotu do polskiej ligi. – Obserwowałem wasze rozgrywki. Śledziłem mecze i zmiany w poszczególnych drużynach – zapewnił Włoch, który nie wie, czy nadal będzie też członkiem sztabu trenerskiego reprezentacji Niemiec. – Tamtejsza federacja nie jest tak bogata jak polska. Decyzje nie zapadają też tak szybko. Na razie koncentruję się tylko na pracy w Będzinie – zapewnił.

Cały artykuł w: Gazecie Wyborczej
Autor: Wojciech Todur

 źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved