Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Zwycięstwo jastrzębian w meczu z MKS-em Będzin

PlusLiga: Zwycięstwo jastrzębian w meczu z MKS-em Będzin

Ekipa Jastrzębskiego Węgla wygrała z MKS-em Będzin 3:0. Podopieczni Roberto Santilliego jedynie w trzeciej partii nawiązali walkę z wyżej notowanym rywalem, ale pomimo tego zeszli z boiska pokonani i nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Na początku pierwszego seta po asie serwisowym Alena Pajenka, Jastrzębski Węgiel prowadził 4:2, lecz szybko straty zostały odrobione przez Miłosza Hebdę oraz kiwkę z drugiej piłki Jakuba Oczki. Do przerwy technicznej goście mieli minimalną przewagę. Po niej atak i blok Mariusza Gacy dał przewagę punktową gospodarzom (9:8), ale tylko na chwilę, ponieważ w kolejnych dwóch akcjach Miłosz Hebda został zablokowany oraz kolejnego asa dołożył Michał Łasko (9:11). Tuż przed drugą przerwą techniczną goście powiększyli przewagę do 3 punktów po bloku Patryka Czarnowskiego (16:13), który to samo uczynił z kolegami również po niej, dwukrotnie zatrzymując w ataku Sarneckiego (18:13). O czas poprosił nowy trener MKS-u Roberto Santilli, lecz nic to nie dało, bo jastrzębianie punktowali ponownie blokiem (20:13). Goście już na spokojnie dokończyli seta, wygrywając do 19 po ataku Quesque.

Dobrą dyspozycję z pierwszej partii goście kontynuowali i już na początku prowadzili 4:1. Po przerwie na żądanie gospodarze zaczęli odrabiać straty i na przerwę techniczną schodzili, przegrywając 6:8. Po niej z dobrej strony pokazał się Sarnecki, który kilkakrotnie przełamywał jastrzębski blok i zablokował też Michał Łaskę (10:10). Kolejne dwie nieudane akcje gości i tym razem to trener Roberto Piazza wziął czas. Łasko szybko wyrównał atakiem i serwisem. Będzinianie kolejny raz stanęli i nie mogli przeciwstawić się dobrej zagrywce rywali oraz ich kontrom, aż do końca seta (19:25).

Trzeci set gospodarze zaczęli od bloku Hunka, który chwilę później jeszcze raz zablokował Gierczyńskiego (4:4). W kolejnej akcji atakujący Jastrzębskiego Węgla był skuteczniejszy, a następne dwa punkty dorzucił Łasko i Masny w polu serwisowym (7:4), przez co mieliśmy przedwczesną przerwę na żądanie. MKS miał ponownie problemy ze skutecznym skończeniem ataku, a kilka razy tylko punktował ze środka Gaca (9:13). Na drugą przerwę techniczną siatkarze Piazzy mieli pięciopunktową przewagę i zmierzali pewnie do skończenia meczu, choć po drodze MKS jeszcze poderwał się do walki i nie ustępował żadnej piłce, przez co mieliśmy więcej długich wymian (19:21). Ostatecznie goście wygrali seta do 21.

MVP meczu: Michal Masny

MKS Banimex Będzin – Jastrzębski Węgiel 0:3
(19:25, 19:25, 21:25)

MKS: Hebda (7), Sarnecki (15), Pawliński (9), Gaca (9), Oczko (3), Hunek (5), Milczarek (libero) oraz Mierzejewski, Kowalski i Żuk
Jastrzębski: Łasko (19), Gierczyński (16), Pajenk (11), Masny (4), Czarnowski (6), Quesque (2), Wojtaszek (libero) oraz Kosok, Popiwczak i Malinowski