Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Szyszko ma zostać nowym prezesem Cerrad Czarnych Radom

Mariusz Szyszko ma zostać nowym prezesem Cerrad Czarnych Radom

fot. archiwum

Począwszy od 8 stycznia prezesem Cerrad Czarnych Radom ma zostać Mariusz Szyszko, który na najważniejszym stanowisku w klubie ma zastąpić Janusza Stańczuka. W ostatnim czasie Mariusz Szyszko był rzecznikiem prasowym kadry narodowej siatkarzy.

Do zmiany ma dojść po zaplanowanym na 7 stycznia posiedzeniu Rady Nadzorczej Cerrad Czarnych Radom SA. Na razie nikt z radomskiego klubu informacji tej nie potwierdził, ale o odwołaniu z funkcji prezesa Janusza Stańczuka słychać było już dawno. Pierwsza takką informację podała telewizja internetowa Zebrra.tv.

Mariusz Szyszko to postać doskonale znana w środowisku siatkarskim. Rozgrywający mistrzów Polski z 1991 i 1992 roku – tytuły te zdobył z drużyną AZS-u Olsztyn, występował w reprezentacji Polski (187 występów). Brał udział w igrzyskach olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. Szyszko zagrał w Atlancie razem z obecnym trenerem Czarnych Radom Robertem Pryglem. Sukcesów miał zresztą w karierze siatkarskiej znacznie więcej, jak choćby mistrzostwo Francji z Paris UC (1998). Z tym samym klubem zajął trzecie miejsce w Pucharze Europy Mistrzów Klubowych (tak wówczas nazywała się obecna Liga Mistrzów – przyp. red.). Z inną francuską drużyną Tourcoing Lille Metropole w roku 2001 oraz 2002 zdobył wicemistrzostwo Francji. Ponadto był trzykrotnym finalistą mistrzostw Europy (1991 rok, 1993 rok – 7. miejsce oraz 1995 rok – 6. miejsce)

Po zakończeniu kariery został dziennikarzem TVP Sport, Radia UWM FM, kilku tytułów prasowych. W 2009 roku został prezesem zarządu AZS-u Olsztyn, ostatnio piastował funkcję rzecznika prasowego reprezentacji Polski siatkarzy. 

źródło: inf. własna, RadomSport.pl, zebrra.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved