Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Wachowiak: To był dobry rok dla Exact Systems Norwid

Krzysztof Wachowiak: To był dobry rok dla Exact Systems Norwid

fot. archiwum

- Tradycyjnie w rozgrywkach młodzieżowych chcemy zdobyć medale w województwie śląskim i wyjść do rozgrywek ogólnopolskich, gdzie też chcemy powalczyć o miejsce na podium - mówi prezes klubu Exact Systems Norwid Częstochowa Krzysztof Wachowiak.

Kończy się 2014 rok, który ponownie był dla waszego klubu udany. Klubowa kolekcja wzbogaciła się o kolejne medale.

Krzysztof Wachowiak: – Zgadza się. To był kolejny dobry rok dla naszego klubu Exact Systems Norwid Częstochowa. Udało nam się zrealizować wiele planów. Rozbudowujemy szkolenie wśród dzieci. Tych grup, które bawią się siatkówką, mamy coraz więcej. Budujemy solidne podstawy pod szkolenie w kategoriach młodzik.

W 2014 roku wasza młodzież zdobywała medale w mistrzostwach województwa śląskiego. Wasi młodzicy zostali też srebrnymi medalistami mistrzostw Polski.– Cieszymy się z medali w województwie, które zdobywamy co roku. Cieszy nas też wicemistrzostwo Polski naszych młodzików. To kolejny medal w Polsce zdobyty przez nasz klub. Zaznaczyć też trzeba, że w turnieju finałowym mistrzostw Polski grali nasi kadeci, a juniorzy dotarli do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski. Nadal jesteśmy w czołówce polskich klubów młodzieżowych.

W połowie roku zaskoczyliście siatkarską Polskę transferem trenera Radosława Panasa. Jeszcze w poprzednim sezonie pracował w PlusLidze, a teraz jest trenerem w II-ligowym Exact Systems Norwidzie…

– To nasz sukces organizacyjny. Udało nam się powiększyć kadrę szkoleniową o trenera Radosława Panasa, który ma ogromne doświadczenie jako były zawodnik oraz duże jako trener. Osoba trenera Panasa to nowa jakość w naszym klubie. Nasza młodzież na pewno od trenera Panasa dużo się nauczy. Dodatkowo w naszym klubie mamy trenera od treningów ogólnorozwojowych.

Jak oceni pan występ drużyny w II lidze?

– Chłopcy w II lidze w poprzednim sezonie zagrali na swoim poziomie. Trzeba pamiętać, co podkreślamy cały czas, że II liga potrzebna jest nam do ogrywania juniorów i najzdolniejszych kadetów przed młodzieżowymi mistrzostwami Polski. Grając przeciwko doświadczonym zawodnikom, nasza młodzież ma się od kogo uczyć. Treningi z wykwalifikowanymi trenerami to jedno, ale gra przeciwko rywalowi to druga strona medalu. W obecnym sezonie też plasujemy się w połowie tabeli w II lidze. W większości spotkań zdobywaliśmy punkty. Mamy nadzieję, że końcówka sezonu będzie w naszym wykonaniu jeszcze lepsza.

Jakie plany stawiacie sobie na 2015 rok?

– Tradycyjnie w rozgrywkach młodzieżowych chcemy zdobyć medale w województwie śląskim i wyjść do rozgrywek ogólnopolskich, gdzie też chcemy powalczyć o miejsce na podium. W tym roku w turniejach finałowych może wystąpić tylko jeden zespół reprezentujący klub w danej kategorii wiekowej. Dlatego chcemy zbudować silne zespoły przed decydującymi walkami o medale. Chcielibyśmy również kolejny rok z rzędu zdobyć medal, a najlepiej medale na arenie ogólnopolskiej. Również w II lidze chcemy zajść jak najdalej. Potrzebujemy jednak stabilizacji gry. Bo w dwóch ostatnich meczach 2014 roku graliśmy różnie. Potrafiliśmy wygrać ze Spałą, by za kilka dni do zera przegrać w Rząśni.

Cały artykuł w: Gazecie Wyborczej
Autor artykułu: Artur Kucharski

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved