Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartłomiej Bołądź: Będę sumiennie walczył o wyjściowy skład

Bartłomiej Bołądź: Będę sumiennie walczył o wyjściowy skład

fot. plusliga.pl

W obecnych rozgrywkach atakujący Cerrad Czarnych Radom, Bartłomiej Bołądź, po kilku udanych występach był wręcz "na ustach" wielu siatkarskich ekspertów, co zaowocowało powołaniem do kadry Stephane'a Antigi na konsultacje kadry.

Morale w zespole Cerrad Czarnych Radom wróciły po ostatnim ligowym pojedynku?

Bartłomiej Bołądź: Myślę, że tak. Uważam, że gdybyśmy przegrali to spotkanie, byłoby już naprawdę ciężko. Odbudowaliśmy się po meczu w Gdańsku, gdzie dostaliśmy prawdziwe lanie. Myślę, że po takim stylu gry, jaki zaprezentowaliśmy w meczu z AZS-em, z optymizmem możemy patrzeć na zbliżający się mecz w Bielsku-Białej.

BBTS na pewno będzie chciał się zrewanżować za porażkę w pierwszej rundzie z wami. Na co głównie musicie uważać w starciu z drużyną trenera Piotra Gruszki?– Na pewno musimy zwrócić uwagę na ich grę w ataku. BBTS posiada w swoim składzie wielu zdolnych i doświadczonych siatkarzy. Warto wspomnieć o Wojtku Ferensie czy Jose Gonzalezie, którzy są filarami siły ofensywnej swojego zespołu. Na pewno bardzo ciężko gra się w ich hali. Jak dobrze pamiętam, w ubiegłym sezonie przegraliśmy 3:2 i najbliższe spotkanie zapowiada się niezwykle ciężko.

Do pełni sił powrócił już Mikko Oivanen, który zastąpił ciebie w pierwszej szóstce. Trener chce dać ci teraz wyraźnie odpocząć, po tym jak brałeś całkowitą odpowiedzialność za grę drużyny. Akceptujesz aktualnie swoją pozycję w drużynie, gdzie będziesz zmiennikiem Mikko?

– Na pewno ciężko byłoby, gdybym od początku grał cały sezon w pierwszym składzie. I tak mam ogromne powody do zadowolenia. Jako młody siatkarz mogłem rozegrać bardzo dużo spotkań od pierwszych piłek i co więcej zaliczyłem kilka naprawdę bardzo fajnych występów. Oczywiście nie zabrakło również słabszych momentów, ale cieszę się, że dostałem szansę gry i na pewno to doświadczenie zaprocentuje w przyszłości. Teraz Mikko gra od pierwszych minut, a ja będę sumiennie walczył o wyjściowy skład. Myślę, że jest szansa, by skutecznie wywalczyć miejsce w pierwszej szóstce.

Tak naprawdę nie było u ciebie czasu na odpoczynek. Pamiętamy, że po kadrze Polski B rozpoczęły się przygotowania do rozgrywek PlusLigi, gdzie wystąpiłeś we wszystkich meczach kontrolnych, a następnie rozpoczął się sezon, w którym byłeś jedynym atakującym, aż do momentu kiedy Mikko Oivanen wrócił do gry. Odczuwasz teraz to zmęczenie?

– Ciężko na pewno na to zrzucić winę, ale na pewno wystąpiło zmęczenie fizyczne oraz psychiczne, ale starałem się o tym nie myśleć. W kilku meczach nie miałem zmiennika i na mojej osobie ciążyła presja i odpowiedzialność. W okresie przygotowawczym także nie miałem zmiennika, ale ja się z tego bardzo cieszyłem, ponieważ każde spotkanie,to dla mnie kolejna szansa na zdobywanie doświadczenia oraz podnoszenie siatkarskich umiejętności.

Jak wygląda twoja sytuacja w kadrze Polski Stephane’a Antigi? Wiemy, że jesteś po wstępnych badaniach i niedługo mają odbyć się konsultacje w pierwszej drużynie narodowej.

– Na razie oficjalnego terminu jeszcze nie ma. Konsultacja kilkudniowa zaplanowana jest w styczniu lub lutym. Na pewno moim celem jest pokazać się z jak najlepszej strony i mogę z tego wyciągnąć same pozytywy. Trener Antiga ma dla nas młodych zawodników na pewno wiele cennych rad i podpowiedzi. Widział nasze spotkania na żywo, także na pewno dla nas młodych siatkarzy treningi z pierwszym szkoleniowcem reprezentacji Polski będą kolejnym krokiem w zdobywaniu siatkarskich umiejętności.

 

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved