Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Udany 2014 rok dla Pawła Zagumnego

Udany 2014 rok dla Pawła Zagumnego

fot. archiwum

Paweł Zagumny może być zadowolony z tego, co mu przyniósł rok 2014. Z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 37-letni rozgrywający wywalczył po raz drugi z rzędu Puchar Polski, a z reprezentacją stanął na najwyższym podium mistrzostw świata.

Przede wszystkim gratulacje za ostatni mecz. Pewnie pokonaliście Skrę Bełchatów. Czy to znak, że ustabilizowaliście formę?

Paweł Zagumny: – Faktycznie grało nam się bardzo dobrze. Mimo kolejnej kontuzji, która tym razem dopadła Michała Ruciaka, pokazaliśmy, mam nadzieję, nasze prawdziwe oblicze. Bardzo dobrze wypełniliśmy założenia taktyczne, dobrze serwowaliśmy, a na przyjęcia też nie mam prawa narzekać.

To był ostatni mecz roku. Jak podsumujesz 2014 rok?– Sezon ligowy zakończyliśmy z wywalczonym Pucharem Polski, ale czwarte miejsce w lidze pozostawiło pewien niedosyt. O sezonie reprezentacyjnym powiedziano i napisano chyba już wszystko. Jestem szczęśliwy, że w wieku 37 lat byłem w stanie pomóc drużynie w zdobyciu mistrzostwa świata.

Pomoc, to dosyć skromne stwierdzenie. Wszyscy pamiętamy twoją wysoką formę w kluczowych momentach.

– Przygotowanie do sezonu kosztowało mnie wiele sił, ale dzięki temu byłem gotowy psychicznie i fizycznie znieść trudy trzynastu meczów w turnieju. A to, że zdobyliśmy złoty medal, zrekompensowało wszystko.

Co dalej?

– Przed nami cztery miesiące rozgrywek PlusLigi, a potem zobaczymy. Niczego nie wykluczam, wszystko zależy od zdrowia, mojej dyspozycji i decyzji trenerów.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved