Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sylwia Wojcieska: Przestałam już o tym myśleć

Sylwia Wojcieska: Przestałam już o tym myśleć

fot. Arkadiusz Buczyński

- Mam za sobą poważną kontuzję. Największe obawy miałam w zeszłym sezonie. Przestałam już jednak o tym myśleć i dzięki temu w tej chwili swobodniej gram - mówi Sylwia Wojcieska, która zbiera pochwały za swoje występy w barwach Muszynianki.

Andrzej Niemczyk mocno panią chwali i widzi ponownie w reprezentacji Polski. Pani chodzi po głowie powrót do kadry?

Sylwia Wojcieska:Odpowiem w taki sposób: gra w reprezentacji to zawsze jest superwyróżnienie. Nie ukrywam, że gdybym tylko dostała od selekcjonera powołanie, na pewno bym się ucieszyła. W tej chwili zależy mi jednak przede wszystkim na tym, żeby jak najlepiej wykonywać zadania w klubie.

A jego trener Bogdan Ser­wiński wypowiada się mniej więcej tak: "Lubię pracować z zawodniczkami po przejściach. One mają podwójną motywację, bo wiedzą, jak krótko wszystko może trwać". To jak ulał pasuje właśnie do pani.I to prawda. Mam za sobą poważną kontuzję. Największe obawy miałam w zeszłym sezonie. Przestałam już jednak o tym myśleć i dzięki temu w tej chwili jakoś tak swobodniej gram, lepiej czuję się na boisku. Ostatni przepracowany w Muszynie rok obecnie procentuje.

Tak samo na pewno jest z faktem, że latem nad Popradem nie doszło do kolejnej kadrowej rewolucji.

Zgadza się, skład wiele się nie zmienił, bo doszło tylko kilka zawodniczek, jak rozgrywająca i atakująca. Nad budową zespołu naprawdę trzeba jednak dużo pracować, ale myślę, że akurat nam wychodzi to coraz lepiej.

Przyglądając się koleżankom w trakcie letnich przygotowań, myślała sobie pani, że będzie aż tak dobrze? 11 zwycięstw w 13 spotkaniach musi robić wrażenie.

Nie myślałam, ale jak mówiłam – tak po prostu każda z nas stara się wykonywać swoje zadania. Wygrywamy mecz za meczem, zmierzamy krok po kroku…

… w stronę medalu?

Spokojnie, przed nami nowa runda, kolejne mecze. Na tym się koncentrujmy. A o to, co będzie potem, zaczniemy się martwić przed play-off. W każdym razie wszystkie w Muszynie prywatnie bardzo się lubimy. Jesteśmy zespołem także poza boiskiem, często się spotykamy. W drużynie panuje świetna atmosfera. Najlepiej widać to po wynikach.

Porażka z Chemikiem Police bez ugrania choćby seta ciągle drażni?

Nie, już o niej dawno zapomniałyśmy, ale za jakiś czas zaczniemy myśleć o rewanżu. W Policach gra wiele zawodniczek, które występowały przecież w Muszynie. Mam nadzieję, że będzie to interesujący i zacięty mecz. To jednak dopiero za kilka kolejek.

Rozmawiał Łukasz Madej – więcej w Dzienniku Polskim

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved