Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: W tabeli jest ciasno, każdy punkt się liczy

Sebastian Świderski: W tabeli jest ciasno, każdy punkt się liczy

fot. Tomasz Szwajkowski / szwajkowski.info

- Ta liga jest bardzo dziwna. Pędzi strasznie i jednego dnia można zagrać słabo, a drugiego rewelacyjnie. To jest efekt braku treningu - powiedział trener Sebastian Świderski po meczu, w którym ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zawstydziła Skrę Bełchatów.

To była drużyna taka, jaką chcę oglądać zawsze – waleczna, pełna determinacji. Nie musiałem zawodników jakoś specjalnie motywować. To są zawodowcy, doświadczeni gracze. Oczywiście kilka ostrych słów padło przed meczem. Widać, że odniosły pozytywny skutek. Fajnie, że wygraliśmy, ale spokojnie, jedna jaskółka wiosny nie czyni. Wczoraj zwalniano nas wszystkich, wieszano psy, dziś jesteśmy prawie że noszeni na rękach. Przyzwyczailiśmy się do tego. Dziś się cieszymy, ale pojutrze wracamy do ciężkiej pracy – mówił po zwycięskim meczu ze Skrą Bełchatów Sebastian Świderski.W meczu ze Skrą dobrze zagraliśmy zagrywką, cieszy też udane wejście Lucasa, który zastąpił kontuzjowanego Michała Ruciaka. Ciężko trenuje i pokazał, że jest pełnowartościowym zmiennikiem. Na pewno będzie dla nas ważnym zmiennikiem w kontekście całego sezonu – dodał szkoleniowiec ZAKSY.

Ta liga jest bardzo dziwna. Pędzi strasznie i jednego dnia można zagrać słabo, a drugiego rewelacyjnie. To jest efekt braku treningu. Ustabilizowania formy i te problemy mogą mieć wszystkie zespoły, może z wyjątkiem tych, które nie grają w europejskich pucharach. Dlatego jeszcze wiele zmian będzie w tabeli i na koniec rundy zasadniczej może wyglądać ona zupełnie inaczej – twierdzi szkoleniowiec kędzierzynian. – W tabeli jest bardzo ciasno, każdy punkt się liczy. Musimy o nie ciężko walczyć, bo nadal uważamy, że możemy być w czołowej czwórce przed play-off. Teraz przed nami kolejne ciężkie spotkanie, w Rzeszowie. Tam chcemy zdobyć kolejne punkty. Dobrze zakończyliśmy stary rok. Oby tak samo zaczął się dla nas nowy. Pierwszy skalp na zespole ze ścisłej czołówki już mamy – przyznał Sebastian Świderski.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved