Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Rozpoczęty rok wielkim wyzwaniem dla siatkarzy

Rozpoczęty rok wielkim wyzwaniem dla siatkarzy

fot. pzps.pl

Tempo rozgrywek klubowych nie rozpieszcza siatkarzy, którzy rzadko kiedy rozgrywają tylko jedno spotkanie w tygodniu. Latem dojdzie jeszcze trudny sezon reprezentacyjny, w którym biało-czerwoni mogą już zapewnić sobie udział w igrzyskach olimpijskich.

Sezon ligowy może zakończyć się nawet na początku maja, a tuż po nim wyselekcjonowani przez Stephane’a Antigę zawodnicy rozpoczną bój w Lidze Światowej, który w razie awansu do turnieju finałowego mogą zakończyć nawet 19 lipca. Równolegle w Baku odbędą się igrzyska europejskie i jasne jest, że udział weźmie w nich inna reprezentacja niż ta z LŚ, w innym składzie. Czasu na odpoczynek będzie bardzo mało, bowiem w dniach 8-23 września mistrzowie świata powalczą w Pucharze Świata w Japonii. To morderczy turniej, gdzie trzeba będzie rozegrać 11 spotkań. – Puchar jest najważniejszy, bo to pierwsza kwalifikacja olimpijska. Kłopot w tym, że to najtrudniejszy fizycznie turniej, jaki rozgrywa się w siatkówce. Gra się 11 meczów w ciągu dwóch tygodni, a na dodatek krótko po PŚ zaczynają się mistrzostwa Europy – przyznaje Stephane Antiga. To spora dawka i zdaniem selekcjonera biało-czerwonych nie da się przygotować zespołu tak, aby w każdej z tych imprez był w szczytowej formie. – To niemal niemożliwe. Zastanowimy się jeszcze z działaczami, jak rozegrać strategicznie ten sezon, który będzie trudny także ze względu na nieuchronne zmiany personalne w drużynie i wprowadzanie nowych graczy – mówi szkoleniowiec. Stephane Antiga ma jednak świadomość, że czeka i jego, i zawodników wiele pracy. – Na pewno, bo przecież przed kadrą w 2015 roku są trzy wyzwania: Liga Światowa, Puchar Świata i mistrzostwa Europy. Po złocie mistrzostw świata oczekiwania są olbrzymie – mówi. – To będzie trudne 12 miesięcy, ale ja lubię wyzwania – dodaje.

Reasumując: w ciągu lata nasza reprezentacja może rozegrać naprawdę morderczą ilość spotkań, która przekroczy 30, i będą to mecze o jak największą stawkę. Dawka jest spora i trzeba mieć głęboką nadzieję, że zespół wytrzyma to przede wszystkim zdrowotnie. Nie obejdzie się na pewno bez szerokiej grupy powołanych graczy i licznych rotacji w składzie, jedna stała grupa zawodników na pewno by tego nie wytrzymała. Spore na pewno będą także oczekiwania działaczy i kibiców, ale nie należy zapominać, że ludzki organizm nie ma nieograniczonych możliwości i nie jest w stanie cały czas funkcjonować na najwyższych obrotach. Stephane Antiga jednak już udowodnił, że potrafi przygotować zespół do najważniejszej imprezy i trzeba wierzyć, że w rozpoczętym właśnie roku wszystko uda się poukładać tak, aby było to korzystne dla zespołu.

źródło: gwizdek24.se.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved