Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młode siatkarki z Wrocławia wygrały turniej w Luboniu

Młode siatkarki z Wrocławia wygrały turniej w Luboniu

W poniedziałek i wtorek w Luboniu odbył się VIII Turniej Sylwestrowy. Po zaciętej walce w finale Impel Młoda Gwardia Wrocław pokonała PTPS Piła, trzecie miejsce przypadło Legionovii. Udział w turnieju wzięło osiem zespołów juniorek z całej Polski.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej grupie rywalizowały: Impel Młoda Gwardia Wrocław, APS Rumia, UKS ZSMS Poznań i Amber Kalisz, w drugiej Wisła Kraków, Legionovia, PTPS Piła i Barycz Janków Przygodzki.

Mecze w grupach grane były systemem każdy z każdych po 3 sety, za każdy wygrany przyznawany był punkt. Po tej fazie kolejność w grupach przedstawiała się następująco. W grupie A najlepsza została Młoda Gwardia, za nią uplasował się ZSMS, na trzecim miejscu Rumia, a na czwartym Amber. W grupie B najlepsze okazały się pilanki, które wyprzedziły Legionovię, Wisłę Kraków i Barycz.

W meczu o 7. miejsce Barycz pokonała Amber Kalisz 2:0. Piąta lokata dla Rumi po wygraniu z Wisłą Kraków. W meczu o brąz Legionovia okazała się lepsza od ZSMS-u Poznań. Prawdziwą wisienką na torcie okazał się wielki finał z udziałem PTPS-u Piła i Impelu Młodej Gwardii Wrocław. Licznie zgromadzona publiczność była świadkiem wielu ekscytujących wymian, potężnych ataków, heroicznych akcji w obronie i wielu nieprzewidywalnych zwrotów meczowych.

W pierwszym secie pilanki prowadziły już czterema punktami, ale w końcówce seta kilka błędów i znakomita gra wrocławianek spowodowała, że to one cieszyły się ze zwycięstwa 25:23. W drugim secie początek był dość wyrównany. W środkowej części seta odskoczyła Gwardia, PTPS-owi udało się wyrównać, jednak końcówka ponownie należała do Impelu i odniósł zwycięstwo 2:0.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, a trzy najlepsze medale dla zawodniczek. Dodatkowo wyróżnione zawodniczki otrzymały oprócz statuetek nagrody rzeczowe. A MVP turnieju oprócz tych nagród także piłkę z autografami wszystkich mistrzów świata z rozgrywanego we wrześniu mundialu w Polsce, a MVP z Wielkopolski oficjalny strój Pawła Zatorskiego z autografem. MVP otrzymały także specjalną kronikę poświęconą MŚ 2014. Wyróżniono także najmłodszą zawodniczkę turnieju, która otrzymała dedykowaną serię znaczków Poczty Polskiej z mistrzami świata oraz kalendarz PZPS-u.

Turniej uważam za udany głównie pod tym kątem, że mecze były bardzo wyrównane, co podkreślali trenerzy. Cieszyli się oni, że mieli możliwość konfrontacji z zespołami z innych województw. Byli również zadowoleni z organizacji turnieju i już zapisywali się na przyszłoroczny. Szczególnie dziękuję przybyłym gościom Waldemarowi Wspaniałemu oraz Włodzimierzowi Sadalskiemu, jak również znaczącym postaciom siatkarskim z Wielkopolski jak Irina Archangielskaja z mężem czy Andrzejowi Miciulowi. Słowa podziękowania również dla redaktora Grzegorza Hałasika z Radia Merkury, który prowadził drugi dzień turnieju oraz Mariusza Frąckowiaka, który był spikerem w pierwszym dniu – mówił po turnieju jego pomysłodawca i organizator, Damian Gapiński, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.