Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > MLKS Roltex Zawisza Sulechów bezpiecznie dokończy sezon

MLKS Roltex Zawisza Sulechów bezpiecznie dokończy sezon

fot. archiwum

Tuż przed zakończeniem minionego roku, 30.12 o godzinie 12.00 odbyła się sesja Rady Miejskiej w Sulechowie, podczas której został uchwalony budżet gminy na rok 2015. Wyjaśniła się przyszłość Zawiszy Sulechów.

Pierwotne założenia poprzedniej władzy (byłego burmistrza Romana Rakowskiego ) przewidywały wsparcie ze strony miasta w wysokości blisko miliona złotych dla klubu MLKS Roltex Zawisza Sulechów. Gdy nowym burmistrzem Sulechowa został Ignacy Odważny, okazało się, że planowane jest zmniejszenie dotacji na sport, w tym dla klubu. Pierwsza wersja nowego burmistrza zakładała, aby klub otrzymał 250 tysięcy na pół roku kalendarzowego, czyli w sumie 500 tysięcy na rok 2015. Zarząd sulechowskiego klubu postanowił walczyć o zwiększenie dotacji, gdyż te zaproponowane przez pana Odważnego były zbyt niskie, aby spokojnie dokończyć sezon 2014/2015. Na spotkaniach z burmistrzem klub zaproponował dotacje: 500 tysięcy na pierwsze półrocze, które zagwarantowałoby bezpieczne dokończenie rozgrywek w sezonie 2014/2015 i 250 tysięcy na drugie półrocze. Stanowisko klubu spotkało się z brakiem akceptacji przez burmistrza.

Ostatecznie, na sesji Rady Miejskiej podjęto decyzję, że klub MLKS Roltex Zawisza Sulechów otrzyma z miasta 450 tysięcy złotych (w tym 150 tysięcy na stypendia) do końca kwietnia 2015 roku, przy czym kwota dofinansowania na cały rok kalendarzowy 2015 wynosi 500 tysięcy złotych.

Finalne rozwiązanie na gorąco skomentował prezes sulechowskiego Roltexu, Michał Pannert: Nie udało się w pełni spełnić naszych oczekiwań. Cieszy jednak fakt, że środki, które otrzymaliśmy z miasta, pozwolą bezpiecznie dokończyć sezon 2014/2015. Muszę jednak powiedzieć, że następny sezon stoi pod dużym znakiem zapytania. Spróbujemy znaleźć nowych, silnych sponsorów, aby przynajmniej utrzymać ten poziom sportowy, co nie jest łatwym zadaniem.źródło: zawiszasulechow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved