Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Bąkiewicz: Cudów nie mogę zapewnić

Michał Bąkiewicz: Cudów nie mogę zapewnić

fot. archiwum

- Oczywiste jest, że zawodnicy będą się do mnie zwracać po imieniu. Byłoby bardzo nienaturalne i głupie, gdybyśmy nagle zmienili tę formę - mówi trener częstochowian Michał Bąkiewicz. - Bardzo zależy mi na tym, byśmy wykorzystali maksymalnie swój potencjał.

Jeszcze kilka tygodni temu był pan zawodnikiem, a dziś już szykuje drużynę w roli trenera do spotkania z Effectorem Kielce. Wszystko szybko się dzieje…

Michał Bąkiewicz:Bardzo szybko. Gdy zdałem sobie sprawę, że – mimo przerwy w ubiegłym sezonie – zdrowotnie nie jestem w stanie podołać, poszedłem do prezesów i powiedziałem im o tym. Wtedy dostałem propozycję, by dołączyć do sztabu trenerskiego i przyglądać się pracy Marka Kardosa. To już była dla mnie wielka zmiana.

Tymczasem kilka tygodni później trener Kardos rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.– Jestem bardzo wdzięczny Markowi za to, że mogłem się od niego uczyć. Marek był moim ostatnim trenerem w roli zawodnika i sądzę, że tak jak od każdego z poprzedników, także od niego coś wezmę do mojej pracy.

Co pan pomyślał, gdy szefowie klubu złożyli panu propozycję pracy w roli pierwszego trenera?

Przyznam szczerze, że się tego nie spodziewałem, więc byłem zaskoczony. Gdy usłyszałem, na czym ma polegać ta koncepcja prowadzenia drużyny, a pan Ryszard Bosek zapewnił mnie, że będzie mi pomagał, nie miałem już wątpliwości. Podaliśmy sobie ręce i wszyscy pracujemy nad tym, by zespół grał jak najlepiej.

Fakt, że był pan kolegą z boiska obecnych zawodników pomoże, czy przeszkodzi?

Jestem przekonany, że pomoże. Każdy z nas wie, że moja rola w drużynie się zmienia, ale nie oznacza to, że nagle stanę się "panem trenerem". Mamy wiele przykładów młodych szkoleniowców, którzy dopiero zakończyli swoje kariery i rozpoczęli pracę trenerów. Oczywiste jest, że zawodnicy będą się do mnie zwracać po imieniu. Byłoby bardzo nienaturalne i głupie, gdybyśmy nagle zmienili tę formę.

Zawodnikiem Michał Bąkiewicz był bardzo walecznym. A jakim będzie trenerem przy ławce?

Równie walecznym (śmiech). Bardzo zależy mi na tym, żebyśmy wykorzystali maksymalnie swój potencjał. Cudów nie mogę zapewnić, ale sto procent zaangażowania i walkę do ostatniej piłki obiecuję.

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved