Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Dominika Krupa: Możemy jeszcze wszystkich zaskoczyć

Dominika Krupa: Możemy jeszcze wszystkich zaskoczyć

fot. archiwum

- Kiedyś traktowano nas jak "pionki do bicia", ponieważ byłyśmy bardzo młodym zespołem. Każda zawodniczka musi przez to przejść. Z biegiem lat zyskujemy nowe doświadczenia - mówi Dominika Krupa z SMS-u LO 2 Opole.

– Po początkowych meczach głównie z  ekipami z Gliwic i Szczyrku, kibice mogli w nas nie wierzyć. Natomiast kolejne spotkania pokazały nasz prawdziwy charakter i chęć wygrywania. Cieszy – przynajmniej mnie – wkomponowanie się nowych dziewczyn do drużyny. Tworzymy zespół, który ma duży potencjał i z meczu na mecz pokazujemy się z lepszej strony. Trzymam kciuki, że tą najlepszą zaprezentujemy w walce o awans – podsumowała pierwszą rundę fazy zasadniczej siatkarka SMS-u LO 2 Opole, Dominika Krupa. Rundę rewanżową zespół rozpoczął od porażki z gliwiczankami. – Mecz z AZS-em chciałybyśmy już zapomnieć. Wyciągnęłyśmy z niego odpowiednie wnioski, były rozmowy co było dobrze, a co źle. Na pewno nie zabrakło w nim walki i nikt nam tego nie zabierze. Może uda nam się jeszcze zrewanżować. Pracujemy teraz nad formą i skupiamy się na następnych rywalach – przyznaje Krupa. Przed nią i jej koleżankami mecz z liderem z Katowic. – Hala w Katowicach nie należy do najprzyjemniejszych. Będziemy walczyć i postaramy się pokazać z jak najlepszej strony. Wygrana jest w naszym zasięgu, co udowodniłyśmy korzystnym wynikiem na naszym parkiecie – nie ukrywa optymizmu przyjmująca opolskiej drużyny.

Nie da się ukryć, że SMS zrobił spore postępy, obecnie jest wiceliderem tabeli. – Kiedyś traktowano nas jak „pionki do bicia”, ponieważ byłyśmy bardzo młodym zespołem. Każda zawodniczka musi przez to przejść. Z biegiem lat zyskujemy nowe doświadczenia. Dziewczyny, które przychodzą do naszego klubu, umożliwiają nam naukę pewnych elementów od nich, ale również i one mogą się od nas wiele nauczyć. W zeszłym sezonie grałyśmy na wysokim poziomie, dzięki czemu nabrałyśmy więcej pewności siebie. Wygrane motywowały nas do jeszcze większej koncentracji na treningu i zaangażowania, co przekłada się również na ten sezon. Ciężka praca popłaca. Nie można ocenić czy gra się lżej, czy ciężej. Teraz to inna drużyna. Gra jest przyjemniejsza, bo widać w niej radość i większe zaangażowanie – opowiada Krupa. Siatkarka pokusiła się także o ocenę transferów dokonanych przez zespół. – Dziewczyny, które do nas dołączyły, są bardzo sympatyczne i współpraca z nimi to sama przyjemność. Oprócz zaangażowania i waleczności nie brakuje również dobrego humoru i radości z gry. W młodszych dziewczynach drzemie ogromny potencjał. Za nami połowa sezonu, a u nich widać duże postępy. Oby tak dalej, a kto wie co z nich wyrośnie.

źródło: inf. własna, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved