Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS UAM Poznań wygrał IV Memoriał im. Zajączkowskiego i Małki

AZS UAM Poznań wygrał IV Memoriał im. Zajączkowskiego i Małki

fot. archiwum

Siatkarze AZS-u UAM Poznań wygrali IV Memoriał im. Tomasza Zajączkowskiego i Wojciecha Małki, który rozgrywany był w hali UAM na Morasku. Niespodziewanie na podium znaleźli się trzecioligowi siatkarze UKS-u „Zielone Wzgórza" Murowana Goślina.

Siatkarski memoriał rozgrywany pod koniec grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej UAM na Morasku dedykowany jest byłemu trenerowi poznańskich siatkarzy Tomaszowi Zajączkowskiemu i byłemu zawodnikowi Wojciechowi Małce. Zajączkowski zginął w wypadku w 2004 roku, jadąc z zespołem na turniej o wejście do II ligi. Natomiast Małka przez kilka lat występował w AZS-ie UAM Poznań, ale w 2010 roku przegrał walkę z chorobą nowotworową.

W tym roku o zwycięstwo walczyły zespoły Astry Nowa Sól, AZS-u UAM Poznań, KU AZS Zielona Góra, MKS-u Kalisz, Wilków Wilczyn i UKS-u „Zielone Wzgórza" Murowana Goślina. O zwycięstwo w memoriale zagrał AZS UAM Poznań z MKS-em Kalisz, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Damiana Lisieckiego. Niespodziewanie na podium wskoczyli trzecioligowi siatkarze UKS-u „Zielone Wzgórza" Murowana Goślina, którzy w meczu o brąz pokonali KU AZS UZ Zielona Góra 3:0. To duży sukces podopiecznych Bartłomieja Wojnowskiego, który kiedyś występował w AZS-ie UAM Poznań, a teraz prowadzi swój zespół do awansu do II ligi.

Przypomnijmy, że Memoriałowi im. Tomasza Zajączkowskiego i Wojciecha Małki towarzyszy pewna reguła, która się potwierdza. Ten, kto wygrywa memoriał, szybko awansuje do I ligi. Poznańscy kibice siatkówki mają nadzieję, że w trwającym sezonie również ona się sprawdzi. Dotychczasowi zwycięzcy Memoriału im. Tomasza Zajączkowskiego i Wojciecha Małki: Krispol Września (2011), AZS UAM Poznań (2012), Caro Rzeczyca (2013), AZS UAM Poznań (2014).Wyniki IV Memoriału im. Tomasza Zajączkowskiego i Wojciecha Małki:
(niedziela, 28 grudnia 2014 roku)

Wyniki grupy A
UKS „Zielone Wzgórza" Murowana Goślina – MKS Kalisz 1:2
UKS „Zielone Wzgórza" Murowana Goślina – Astra Nowa Sól 2:1
Astra Nowa Sól – MKS Kalisz 1:2

Wyniki grupy B
KU AZS Zielona Góra – Wilki Wilczyn 3:0
AZS UAM Poznań – Wilki Wilczyn 1:2
AZS UAM Poznań – KU AZS UZ Zielona Góra 3:0

Spotkanie o V miejsce
Astra Nowa Sól – Wilki Wilczyn 2:0

Spotkanie o III miejsce
UKS „Zielone Wzgórza" Murowana Goślina – KU AZS Zielona Góra 3:0

Finał
AZS UAM Poznań – MKS Kalisz 2:0

źródło: naszglospoznanski.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved